« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hırs sıcak, risk ve korku

30 derece sıcaklıkta oynanan yarı finalde kramplara daha fazla dayanamayan Peng Shuai, kortu tekerlekli sandalyede terk etti. Wozniacki bugün oynanacak finalde Serena Williams’ın rakibi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TENİS takviminin son Grand Slam’i olan ABD Açık’ta tek kadınlarda finalin adı belli oldu. Dünya 1 numarası Serena Williams, 2009’dan bu yana ilk Grand Slam finaline ulaşan Danimarkalı Caroline Wozniacki ile karşı karşıya gelecek. Mücadele bugün saat 18.00’de başlayacak.
Ancak turnuvaya damgasını vuran bir olay Wozniacki-Peng Shuai arasında oynanan yarı final karşılaşmasında yaşandı. Kariyerinin ilk Grand Slam yarı finaline çıkan Çinli oyuncu, aşırı sıcak nedeniyle mücadeleyi bırakmak zorunda kaldı. Peng Shuai, kortu tekerlekli sandalye ile terk ederken başta rakibi Caroline Wozniacki olmak üzere herkesi korkuttu.

DJOKOVIC ELENDİ!

Maçta ilk seti 7-6 kazanan Wozniacki karşısında, ikinci setin 8. oyununda Çinli oyuncu medikal ara istedi. Korta geri dönen Peng Shuai, bir anda bacağına ve koluna giren kramplar nedeniyle yere çöktü. 30 derecelik sıcakta oynanan mücadeleye daha fazla dayanamayan Shuai maçtan çekildi.
Erkeklerde 1 numaralı seribaşı Novak Djokovic, 10 numaralı seribaşı Japon Ken Nishikori’ye 3-1 yenilip yarı finalde elendi. Nishikori 6-4, 1-6, 7-6 ve 6-3’lük setlerle finale çıktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz