« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hipodrom TV eylülde yayında

Türksat uydusundan 24 saat şifresiz izlenebilecek kanalda, Türkiye’deki at yarışlarının naklen yayınının yanı sıra, atlar ve atçılık ile ilgili belgeseller ve filmler ekrana getirilecek.

Ali SIRMABIYIK
SON GÜNCELLEME
KANAL D Tematik Kanalları Projesi kapsamında kurulan Hipodrom TV için ilk büyük adım dün atıldı. Türkiye Jokey Kulübü (TJK) lokalinde gerçekleştirilen törenle Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile TJK Başkanı Umur Tamer’in imzalarıyla temeli atılan Hipodrom TV, eylül ayından itibaren Türksat uydusundan izlenebilecek. Türkiye’deki at yarışlarının naklen yayınının yanı sıra, atlar ve atçılık ile ilgili belgeseller ve filmleri yayınlayacak olan Hipodrom TV, 24 saat şifresiz yayın yapacak.

12 tematik kanal

İmza töreninde bir konuşma yapan Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, "Bir süre önce başlattığımız çalışmalar ile Kanal D Tematik Kanallar Grubu’nu oluşturduk. Şimdiye kadar 12 farklı konuda tematik kanal yarattık. Hipodrom TV de Kanal D Tematik Kanalları’nın içinde yer alacak bir spor kanalı. 24 saat kesintisiz yayın yapacak. Türkiye’de gelişmekte olan spor dalları var. Bunlara gereken ilginin verilmediğini düşünüyoruz. Hipodrom TV, yapacağı 24 saat kesintisiz yayın ile at yarışları heyecanını hak ettiği noktaya taşıyacaktır. Biz spor branşlarındaki eğitim programlarına da önem veriyoruz. At yarışlarını canlı yayınlamanın dışında yayın akışımızda atlarla ilgili filmlere, belgesellere de yer vermek istiyoruz" dedi.

TJK Başkanı Umur Tamer ise TJK ile Doğan Medya Holding’in işbirliğinin, at yarışını toplumun en çok sevdiği eğlence araçlarından biri haline getireceğini söyledi.

Atçılık gelişecek

Tamer, "Temelini attığımız bu dinamik işbirliğinin sonucu olarak, atçılık farklı boyutlarıyla yurt sathına yayılacak ve ülke ekonomisine katkısı üretim, tüketim ve istihdam bakımından artacaktır. Doğan Yayın Holding ile Türkiye Jokey Kulübü arasında gerçekleştirilen bu güç birliği sayesinde çok daha yaygın bir kesime ulaşmayı, ulaşacağımız her vatandaşımızı doğru şekilde bilgilendirmeyi, atçılık sporunu sevdirmeyi, hobi olarak benimsetmeyi hedefliyoruz"
diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz