DÜZCE HABERLERİ

Hipertansiyona Karşı Savaş

IHA
10.07.2015 - 13:08Son Güncelleme :

DOÇ. DR. TANSU SAV HİPERTANSİYONLA İLGİLİ BİLGİLER VERDİ.

IHA

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uyguma Hastanesi hipertansiyona karşı savaş açıyor.
Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Dahiliye Anabilim Dalı Başkan Vekili Doç. Dr. Tansu Sav, yeni açılan hipertansiyon polikliniğini hakkında bilgi verdi.
Hipertansiyonun tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunu olduğunun altını çizen Doç. Dr. Tansu Sav, “Ülkemizde yapılan araştırmalara göre her üç kişiden birinin hipertansiyon hastası olduğu bilinmektedir. Hipertansiyonun önemi, uzun vadede oluşturduğu önemli sağlık problemlerinin kişinin yaşam kalitesinin bozarak ölümle sonuçlanabilecek ciddi hastalıklara yol açmasıdır. Bu hastalıklar arasında böbrek yetmezliği, kalp ve damar hastalıkları, felçler ve körlüğe kadar gidebilen görme problemleri sayılabilir” dedi.
Hipertansiyon hastalığına kısa sürede tanı konması ve uygun tedaviye başlanmasının oluşabilecek sorunların engellenmesi için önemli olduğunu ifade eden Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Tansu Tav, “Hipertansiyon birinci basamak hekimleri tarafından tanı konulup tedavi edilebilen bir hastalık olmasına rağmen bazı hastalarda yapılacak ileri tetkik yöntemleri ile hipertansiyon tanısının konmasına ve tedavisinin düzenlenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gibi durumlarda hipertansiyon konusunda uzmanlaşmış hekimlerin bu hastaları değerlendirmesi ve tedavisini üstlenmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır” diye konuştu.
Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Dahiliye Anabilim Dalı bünyesinde açılan hipertansiyon polikliniğinde, hipertansiyon hastalarının tanılarının konularak uygun tedavilerinin düzenlenmesi işlemleri gerçekleştirileceğini altını çizen Doç. Dr. Tansu Tav, “Özellikle tansiyonlarının kontrol edilmesinde zorluklar yaşanan hipertansiyon hastalarına multidisipliner bir yaklaşımla ileri tetkikler yapılmakta ve hipertansiyona neden olan başka bir olup olmadığı da araştırılmaktadır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Hipertansiyona Karşı Savaş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hipertansiyona Karşı Savaş haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı