Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hipermarkete PKK bombası

  Sefa KIDIK - Murat DELİKLİTAŞ - Özkan ARSLAN - Mürteza AKKAYA / İSTANBUL
  14 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2006 - 01:45

  AKP Milletvekili Vahit Kiler’in sahibi olduğu Kiler Hipermarketleri Üçevler şubesine bırakılan A-4 tipi bombanın patlaması sonucu 14 kişi yaralandı. Patlamayı PKK üstlendi.

  BÖLÜCÜ terör bu kez bir marketi hedef aldı. Görgü tanıklarına göre dün saat 19.15 sıralarında kimliği belirsiz iki kişi 34 NTZ 16 plakalı Peugeot Partner marka kamyonetle Mahmmutbey Yolu üzerindeki Kiler Hipermarketleri Üçevler Şubesi’ne geldi. Marketin girişinde ellerindeki paketi emanete bırakın iki kişi reyonları dolaşmaya başladı. İki kişinin paketi almadan marketten ayrılmasından bir kaç dakika sonra saat 19.30’da patlama meydana geldi.

  Müşterileri vurdu

  Patlama sırasında yan tarafta bulunan kasalarda ödeme yapan müşterilerle çalışanlardan 14 kişi yaralandı. Marketin güvenlik görevlisi Özgür Fındıkçı’nın durumunun ağır olduğu belirtildi. Markete çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Polis Mahmutbey Yolu’nu güvenlik şeridi çekerek trafiğe kapattı. Yaralılar çevredekiler tarafından çeşitli hastanelere kaldırıldılar.

  Polis: Bomba A-4

  Bomba imha uzmanları patlamaya neden olan maddenin A-4 olduğunu belirledi. Polis, görgü tanıklarının ifadelerine dayanarak bombayı bırakan iki şüphelinin kullandığı, Kadıköy’de kayıtlı ve çalıntı kaydı bulunmayan 34 NTZ 16 plakalı Peugeot Partner marka kamyonetin peşine düştü.

  Müslümanları boykota çağırmıştı

  Mahmutbey yolu üzerindeki Kiler Hipermarkette, patlama sonucu büyük hasar meydana geldi. Kiler’in sahiplerinden AKP’li Vahit Kiler, karikatür krizinin ardından Danimarka Başbakanı Rasmussen’e İngilizce Kuran göndermiş ve tüm Müslümanları Danimarka ve Norveç mallarını boykot etmeye çağırmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı