Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hiperaktif Bekir’in inanılmaz dramı

  Serkan AKKOÇ / İSTANBUL
  29 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ağustos 2006 - 12:16

  Fatih’te işe giden anne ve üvey babası tarafından elleri koli bandıyla arkadan bağlanarak evde tek başına bırakılan 5 yaşındaki Bekir, polis tarafından kurtarıldı.

  Bir süre önce eşinden ayrılan Hatice Balcı, 5 yaşındaki oğlu Bekir ve yeni eşiyle birlikte Topkapı’daki evlerinde beraber yaşıyorlardı. İşe giden Hatice Balcı ve eşi, evde yaramazlık yaptığını iddia ettikleri 5 yaşındaki Bekir’i ellerini arkadan bağlayarak evde bırakıyorlardı.

  Polisler dehşete düştü

  Önceki gün yine elleri bağlı vaziyette evde bırakılan Bekir, pencereden sokağa baktığı sırada komşuları tarafından fark edildi. İhbar üzerine gelen polisler, karşılaştıkları manzara karşısında dehşete düştü. Yaşadıklarını hálá bir oyun gibi gören Bekir, sokakta kendisine bakanlara "Bakın size göstereceğim" diyerek evden ağzıyla tuttuğu oyuncak maskesini gösterdi. Çilingir yardımıyla eve giren polisler, küçük Bekir’i evden çıkararak ellerinin bağlandığı koli bantlarını da söktüler. Küçük Bekir’in vücudundaki darp ve kesik izlerini farkeden polis ekipleri, anne Hatice Balcı’yı da gözaltına aldı.

  Oğlum yaramaz

  Anne Balcı’nın "Oğlumu herkesten daha fazla seviyorum. Çok yaramazlık yaptığı için ellerini bağladım. Hiperaktif bir çocuk, tedaviye götüreceğim ama maddi durumumuz kötü" dediği öğrenildi.

  Hatice Balcı, çocuğunun sırtında hortum izlerinin bulunduğunu soran gazetecilere ise "O izler babasına gittiğinde olmuştu" dedi. Küçük Bekir soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tekrar annesine teslim edildi. Komşuları ise Bekir’in annesine teslim edilmesine ""Sadece ellerini değil çoğu zaman ayaklarını da bağlıyorlar. Çocuğu her zaman dövüyorlar" diyerek tepki gösterdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı