« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hingis büyülüyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
3 yıl aradan sonra kortlara döndü, formuyla göz kamaştırdı. İsviçreli raket, Pierce’ı eleyen Benesova’yı 2-0 ile geçti, 4. tura yükseldi.

TENİSTE yılın ilk Grand Slam mücadelesi Avustralya Açık Turnuvası’nda, dün yapılan maçlarla 3. tur tamamlandı. Eski şampiyon Martina Hingis formuyla göz kamaştırıyor. 3 yıl aradan sonra tekrar var olma mücadelesi veren, bu turnuvaya ’wildcard’ ile davet edilen İsviçreli raket 4. tura adını yazdırdı.

Toplam 14.6 milyon dolar ödüllü turnuvada sıcak yine etkiliydi. Organizatörlerin stadyumun çatısını kapattığı maçta açık kortta oynanan mücadeleler ertelendi.. Michaella Krajicek ise aşırı sıcaklar sebebiyle Amelie Mauresmo ile yaptığı maçı yarım bıraktı. Kim Clijsters, Vinci’yi 6-1 ve 6-2’lik setlerle 2-0 eleyerek, tur atladı. Martina Hingis ise 3. tur maçında Mary Pierce’ı sürpriz bir şekilde eleyerek tenissiverleri şaşkına çeviren Iveta Benesova karşısında, 6-4 ve 6-1’lik setlerle 2-0 galip geldi. Rus Anastasia Myskina, Sofia Arvidsson’ı 6-3 ve 6-1’lik setlerle 2-0 zorlanmadan geçti ve 4. tura yükseldi.

Federer zorlanmadı

Tek erkeklerde 1 numaralı seribaşı, geçen yılın Wimbledon ve ABD Açık şampiyonu İsviçreli Roger Federer, Belaruslu Max Mirnyi’i 3-0 yendi, yoluna devam etti. Günün sürpriz ismi Arjantinli Guillermo Coria’yı eleyerek tur atlayan 25 numaralı seribaşı Fransız Sebastian Grosjean (3-1) oldu. Şimdiye kadar tek bayanlar ve tek erkeklerde 20’şer olmak üzere toplam 40 seribaşı ismin elendiği turnuvada 4. tur, bugün yapılacak maçlarla başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz