Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hindistan'daki toplu tecavüz davasında flaş gelişme

  Hürriyet Planet
  10 Eylül 2013 - 11:21Son Güncelleme : 10 Eylül 2013 - 17:07

  Hindistan’da 23 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kızın otobüste toplu tecavüze uğrayıp dövülerek öldürüldüğü kan donduran olayla ilgili davada yargılanan dört sanık suçlu bulundu.

  Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi’de geçen Aralık ayında meydana gelen ve tüm dünyayı ayağa kaldıran olayın sanıkların dördü, tecavüz ve cinayetten suçlu bulundu. Mahkemenin, asılarak idam edilme cezasıyla karşı karşıya olan sanıklar hakkındaki hükmünü yarın vermesi bekleniyor.

  Hindistandaki toplu tecavüz davasında flaş gelişme

  Hakim Yogeş Hanna, sanıklarla ilgili kararını okurken, zanlıların "çaresiz bir insanı öldürmek" suçunu işlediğini söyledi.

  Karar okunurken kurbanların aileleri gözyaşlarını tutamazken, mahkeme salonu dışında gösteri yapan onlarca protestocu, "Asın! Asın! Asın!" diye slogan attı.

  Sanıkların avukatı A.P. Singh ise müvekkillerinin masum olduğunu ve söz konusu kararın kamuoyunu memnun etmek için verildiğini iddia ederek, "Bu adil bir dava değil" dedi.

  Genç kıza saldıran zanlılardan bir diğeri geçen ay sonunda çocuk mahkemesinde görülen davada tecavüzden ve cinayetten suçlu bulunmuştu. Olay sırasında 17 yaşında olan ve ismi açıklanmayan sanık, reşit olmayanlara verilen maksimum ceza olan üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak verilen cezanın az olması, genç kızın ailesini isyan ettirmişti. Altıncı saldırgan ise Mart ayında kaldığı hapishanede kendini asarak intihar etmişti.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı