Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hindistan'da yoga gurusu ortalığı karıştırdı

  AA
  14.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hindistan'da yolsuzluğu engelleyememekle suçladığı hükümeti protesto etmek için eylem düzenleyen ünlü yoga gurusu Baba Ramdev, gözaltına alındı.

  Yandaşları ile birlikte sloganlar atarak parlamento binasına yürüyen Baba Ramdev, polis tarafından gözaltına alınarak bir otobüse bindirildi.

  5 gündür açlık grevinde olan Baba Ramdev'in yandaşlarının, otobüse tırmanması ve aracın hareket etmesine engel olması üzerine sıkı güvenlik önlemleri alındı ve parlamento binası yakınlarındaki yollara barikat kurularak bölgeye çok sayıda silahlı polis ile yardımcı asker konuşlandırıldı.

  Yürüyüşe geçmeden önce kendisine destek verenleri polis müdahalesi konusunda uyaran ve hapse atılmaya hazır olmalarını söyleyen Baba Ramdev, yolsuzluklara son verilene kadar eylemlerini sürdüreceğini belirtti.
  Uzun sakalı ve safran rengi kıyafeti ile dikkati çeken yoga gurusunun "temiz hükümet" çağrısına ana muhalefet partisi de destek verdi.

  Milliyetçi Bharatiya Janata Partisi Genel Başkanı Nitin Gadkari ve Sosyalist Parti'den Sharad Yadav'ın, Baba Ramdev'in yolsuzluk karşıtı eylemine destek vermek için coşkulu kalabalığın arasında yer aldığı belirtildi.
  Herhangi bir parti taraftarı olmadığını sıklıkla dile getiren Baba Ramdev'e halktan da büyük destek geliyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı