İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Hindistan’da kripto para birimlerine düzenleme hazırlığı

DHA
26.06.2018 - 10:25Son Güncelleme :
Hindistan’da kripto para birimlerine düzenleme hazırlığı
DHA

Deniz Kılınç / İstanbul, 26 Haziran (DHA) – Hindistan Maliye Bakanlığı Ekonomi Bölümü Genel Sekreteri Subhash Chandra Garg, kripto para birimleri piyasalarına ilişkin düzenleme taslağının Temmuz ayı başlarında ilgili komiteye sunulacağını söyledi.
Yerel bir televizyon kanalında konuşan Garg, kripto para birimleri piyasalarına ilişkin bir taslağın hazırlandığını ve yaptırımların Temmuz’da uygulamaya konabileceğini belirtti.
Bitcoin’in Hindsitan’daki yerini belirleyen komitenin başında olan Garg, şöyle konuştu:
“Ülkemiz için en iyisi olacağına inandığımız bir şablonu tamamlamak üzereyiz. Hazırladığımız taslağı, Temmuz’un ilk haftalarında komite üyeleriyle paylaşmayı hedefliyoruz.”
Garg bu süreçte komitenin, kripto para birimlerinin “hangi kapsamda yasaklanmaları, hangi kısımları korunmalı” gibi çeşitli alanlarının gözden geçirildiğini ve bu yolla ilerlediklerini vurguladı ve ekledi: “Regülasyonları yüksek bir ihtimalle Temmuz’un ikinci yarısından itibaren uygumaya başlarız”.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hindistan’da kripto para birimlerine düzenleme hazırlığı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı