Dünya Haberleri

  Hindistan'da Japon kadına toplu tecavüz

  BBC Türkçe
  03.01.2015 - 16:13 | Son Güncelleme:

  Hindistan'da yetkiller, beş erkeğin bir Japon öğrenciyi kaçırıp birkaç hafta boyunca tecavüz etmek suçundan tutuklandığını açıkladı.

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz

  Ülkenin doğusundaki Kalküta kentinden polis yetkilileri, 23 Kasım'da başlayan olayın bir aydan fazla süre devam ettiğini ve en az iki yerde gerçekleştirildiğini söyledi. Yetkililer, örgütlü bir çetenin yalnız kadın turistleri hedef aldığından şüphelenildiğini belirtti.

  Hindistan'da kamuoyuna yansıyan tecavüz vakalarındaki artış ülke çapında tepkiye neden oluyor.

  'ÇETENİN DİĞER ÜYELERİ ARANIYOR'
  Kalküta Emniyet Müdürü Kanti Ghosh konuyla ilgili BBC Hintçe Servisi'ne konuştu. Ghosh, 23 yaşındaki kadının şehrin yabancı turistler açısından popüler bir alanındaki bir otele yerleştiğini, daha sonra kardeş oldukları belirtilen iki adamın turist rehberi olduklarını söyleyerek kadına yanaştıklarını söyledi. Ghosh, olayı şöyle anlattı:

  "Adamlardan biri çok akıcı Japonca konuşuyordu. 'Biz rehberiz ve sizi gezintiye çıkarmak istiyoruz' dediler. 23 Kasım'da onu Digha'ya (Batı Bengal eyaletindeki bir sahil mesire yeri) götürdüler. Orada ona cinsel saldırı gerçekleştirdiler ve bankamatik kartını alarak 76 bin rupi'sini (Yaklaşık 2 bin 800 TL) çaldılar."

  Gosh mağdurun daha sonra Budizm'in önemli kutsal mekanlarından olup aynı zamanda turistik bir yer olan Bodh Gaya'ya götürüldüğünü ve burada başka çete üyelerine teslim edildiğini söyledi.

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz

  Emniyet yetkilisi, kadının burada birkaç hafta boyunca esir tutulduğunu ve cinsel saldırının devam ettiğini söyledi.

  Mağdurun Aralık ayının sonlarına doğru Varanisi kentine gitmeyi başardığı ve 26 Aralık'ta Japonya Konsolosluğu üzerinden bir şikayette bulunduğu belirtildi.

  Gosh, saldırganlardan üçünün Bodh Gaya, ikisinin ise Kalküta'da yakalandığını söyledi. Gosh ayrıca aynı çetenin üyesi olduğu düşünülen dört kişinin daha arandığını belirtti.

  OTOBÜSTE TOPLU TECAVÜZ VAKASINDAN BERİ GÜNDEMDE
  Hindistan'daki tecavüz vakaları, iki yıl önce Delhi'de bir öğrencinin bir otobüste toplu tecavüze uğramasından bu yana hem ülke hem de dünyada büyük dikkat çekiyor.

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz

  Bu vakalara hem Hindistan'da hem de uluslararası çapta tepki gösteriliyor. Hindistan'da kadın örgütleri sık sık gösteriler düzenliyor.

  Hindistan'da 2013'te bir İsviçreli bisikletçi, bir yıl önce ise bir Danimarkalı turist tecavüze uğramıştı. Vakalar üzerine tecavüzle ilgili yasalar sıkılaştırılmıştı. Hindistan'daki gazeteciler ise bu adımın vakalar konusunda caydırıcı bir etkide bulunmakta başarısız kaldığını aktarıyor.

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz HİNDİSTAN’DA ‘UBER TAKSİ’DE TECAVÜZ

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz İNTİHARA KALKIŞTI, KURTULDU, TECAVÜZE UĞRADI

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz YİNE HİNDİSTAN, YİNE TECAVÜZ VE CİNAYET

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz KÖY MECLİSİNİN EMRİYLE TOPLU TECAVÜZ

  Hindistanda Japon kadına toplu tecavüz BU KEZ DE İNTİKAM TECAVÜZÜ  Etiketler: japon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı