Futbol Hıncal Uluç'u dövüyorlardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hıncal Uluç'u dövüyorlardı

Hıncal Uluç, Fotomaç'taki köşesinde "Yiğit'in kardeşinin lideri olduğu grup, Hakan'ı savunan yazı yazdığım için beni dövmeye kalktı. Ersoy olmasa holigan dayağı yemiştim" diye yazdı.

Uluç yazısında şu görüşlere yer verdi;

"Yiğit Şardan benim sevdiğim insanlardan bir tanesi. Çok yakın ahbaplığımız yok ama bazen iyi arkadaş olabileceğini hissedersin. Denk gelmedi ama sevdiğim insanlardan bir tanesi. Ancak Yiğit Şardan aday olduğu zaman Özhan'a karşı ki ben Özhan'a şiddetle karşıydım, o dönem yerden yere vurdum, buna rağmen Yiğit ile çıktıkları zaman "Ben oyumu Özhan'a veririm" dedim.  

Yiğit Şardan'ın bir holigan yanı var kim ne derse desin!.. Kardeşi iyi bir holigan örgütü lideri. Ersoy Çetin müdahale edip bana haber vermese, ben o gün holiganların dayağını yemiştim. Fenerbahçe'nin Ali Sami Yen'de Galatasaray'ı 4-0 yendiği maçın devre arasında Ersoy bana "VIP Salonu'na gelme, seni fena halde dövecekler ağabey" dedi ve ben stadı terk ettim. Günahım o zaman da aynı. Hakan Şükür'ü o zaman da savunuyordum ben. "Bu adam büyük futbolcu, Galatasaray'ın çok ihtiyacı var. Fenerliler yıpratıyorlar, Galatasaraylılar hiç olmazsa siz yıpratmayın." Hakan'a sövüyorlardı tribünlerde Yiğit'in kardeşinin lideri olduğu grup. "Sövmeyin. Milli Takım'ın da futbolcusu, yapmayın çocuklar' diye yazı yazdığım için beni dövmeye kalktılar. Ersoy o zaman işletiyor VIP Salonu'nu... "Aman Hıncal ağabey tatsız bir olay çıkmasın. Galatasaraylılar, Galatasaraylı yazarı dövdü olayı seni de kulübü de yaralar. Sen dikkatli ol" dedi. O sene Galatasaray şampiyon, Hakan Şükür gol kralı oldu. Şampiyon olduğu maçın ardından ben VIP Salonu'na girdim, bu Yiğit'in kardeşi ve holigan grubu bana koştu. Hepsi hoş çocuklar, Sultani'li çocuklar ama 'Galatasaray' deyince gözleri dönüyor. Garip bir hal alıyorlar. 'Hakan Şükür gol kralı, Galatasaray şampiyon oldu benden özür dileyecekler' diye düşündüm ama "Hıncal ağabey sen o zaman bize kızıyordun ama biz öyle küfür etmesek bu adam, bu topu oynamazdı!!!" dediler. Bunların ağabeyi Yiğit Şardan'ın Galatasaray başkanı olmasını tasavvur dahi etmek istemedim."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle