Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hıncal Uluç'tan Hamza Hamzaoğlu'na: Utan ve git

Duayen yazar Hıncal Uluç, Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu hakkında bugüne dek görülmemiş sertlikte bir yazı yazdı. Hamzaoğlu'nu açıkça istifaya davet eden Uluç, başkan Dursun Özbek'e de ağır eleştiriler yöneltti. Hıncal Uluç'un Sabah gazetesinde yer alan yazısının bazı bölümleri şöyle:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hamza, Galatasaray'la alay ediyor

Bak kardeşim Hamza, adının arkasına artık "Hoca" yazmayacağım. Çünkü sen Hoca falan değilsin. Hocalıkla uzaktan yakından ilgin olmadığını, Atletico maçı öncesinde, sırasında ve sonrasında söylem ve eylemlerinle gösterdin, kanıtladın.

Galatasaray'la, alenen ve resmen alay ettin Hamza..

Sahaya çıkardığın o utanç verici on bir, tam bir korkaklık eseriydi Hamza.. Yenilgiyi peşin kabullenmiştin ya.. "Hezimet olmasın ki, başta kalayım takımı" yapmıştın aklınca.. Rakip sahaya geçmeyi bile düşünmeyen bir savunma takımı kurmuştun, aklınca..
Hıncal Uluçtan Hamza Hamzaoğluna: Utan ve git
14 yabancılı sezonda Emre'yi tutup kadroda tek yedeği bile olmayan Bruma'yı gönderme fikri nerden çıktı, ha?. Ama maçın sonunda söylediklerinle, Emre'yi de sattın, aç aslanların önüne attın.. Kendini kurtarmak için suçu, seyirciden başlayıp herkese yüklerken, 31'inci dakikada oyundan alarak zaten fiilen bitirdiğin Emre'yi bir de baş suçlu ilan ettin. Yenilgiyi ve yenen golleri ona yükledin.. Ayıp Hamza.. İnsanda biraz utanma olur..

Bak Hamza!.

Sen bu kafanla, Galatasaray alt yapı takımında bile hocalık yapamazsın. Git gene kendine bir küçük takım bul, orda bildiğin gibi at oynat.. Ya da Fatih Hocama yalvar, seni gene yamağı yapsın. Onun yanında birkaç sene piş de, büyük takım hocalığı, Galatasaray Hocalığı nasıl olunur, azıcık öğren, öğrenebilirsen.

Paçanı kurtarma uğruna, kendinden başka herkese çamur attığın o konuşma yerine "Bütün hata bendeydi. Başından sonuna, A'dan Z'ye her şeyi yüzüme bulaştırdım.

Galatasaray gibi bir Dünya Devi takımı yönetmekte aciz kaldım. Sorumlu benim ve gidiyorum" derdin ve çeker giderdin..

Hala da geç kalmış sayılmazsın Hamza..

Galatasaray'ı Özbekspor yapan adamların, bir kaç ay daha vakit kazanmak için, tüm suçu sana yükleyip kovmalarını bekleme.,

Kendi kararın ve onurunla git!.


Bunları da Beğenebilirsiniz