« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hilmi Ağabey dikkat!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Hilmi Ağabey dikkat! Liglerin sonu yaklaştıkça, bu hakem tayinleri garipleşmeye başladı. Sen sen ol, kimsenin Hilmi Ok adını lekelemesine izin verme. Bir gün önce Ünsal Çimen, bir gün sonra Mustafa Çulcu. İkisi de, iki önemli maçı berbat etti. Şu ilk yarının sonundaki pozisyona bakın. Belyakov, kaleciden topu kurtarmak isterken, Metin yatıp meşin yuvarlağın yönünü değiştiriyor. Rakibe en ufak bir müdahale yok, Bulgar yerde. Ona sarı kartı göstereceğine, penaltı noktasına yürüyor. Madem penaltıya hükmettin, Metin'in kartı nerede? Ayıptır, ayıp.

Gaziantep oyuna taraftarının müthiş tezahüratı altında girdi. Ancak, kanatları kullanmak yerine, dar alanı tercih etti ve oyunu sıkıştırdı. Geride süpürücü olarak Ogün'ü kullanan, Rada'yı Preko, İskender'i Belyakov'a veren, Tolunay'a öndeki geniş alanda serbestliği tanıyan Trabzon, Ünal'ın 15. dakikadan sonra kendine gelmesiyle oyunun kontrolunu eline aldı. Trabzon'un ilk golünde Hami kadar, enfes pasın sahibi Ünal'ın da payı vardı. İkinci yarının en dikkat çeken anları, verilen ve verilmeyen penaltı pozisyonlarıydı. İskender'in havada olan eline çarpan topa, Çulcu'nun ‘‘devam’’ demesi, bana göre büyük hataydı. Yoruma açık olan bu pozisyon penaltıydı. Çünkü, havada olan el kasıt içerir. Lima'nın eliyle aldığı top ise kesinkes penaltıydı. Ogün'ün Ayhan'a arkadan müdahalesi de penaltıyla cezalandırılabilirdi.

Şu Gaziantep'e gerçekten yazık oluyor. Tesis, taraftar, kadro, başkan ve maddi olanak.. Bunların hangi biri kötü? Bu hallere düşecek takım mıydı? ‘‘Bize bir şey olmaz’’ diye diye, bugünlere geldiler. Kırmızı siyahlılar, ‘‘dönülmez akşamın ufkundalar’’ mı acaba?Bunları da Beğenebilirsiniz