Hillary'den Antalya’ya teşekkür mektubu

Hürriyet Haber
15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

ANTALYA'ya gelip 5 saat il merkezi ile antik Perge kenti ve Aspendos Tiyatrosu'nu gezen ABD Başkanı'nın eşi Hillary Clinton, ziyareti sırasında kendisine halı ile Bill Clinton'ın golf oynarken plastik heykelini hediye eden Özaltın Şirketler Grubu ve Gloria Golf Resort Otel'in sahibi Nuri Özaltın'a teşekkür mektubu gönderdi.

ABD Başkanı Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton ile kızı Chelsea'nın Antalya'daki gezisinin ardından Bayan Clinton, Özaltın Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın'a teşekkür mektubu gönderdi. Başkan Clinton'ın İstanbul'daki AGİT Zirvesi nedeniyle katılamadığı 5 saatlik Antalya gezisinde Bayan Clinton ve kızı Chelsea önce Perge Antik Kenti'ni, ardından da Serik'teki Aspendos Tiyatrosu'nu gezmişti. Aspendos ziyaretinde, Başkan Clinton'ın golf oynacağı da bildirilen ancak, son anda iptal edilen Gloria Golf Resort Hotel'in de sahibi olan Özaltın, Bayan Clinton'a halı ile ABD Başkanı'nın golf oynarken bir heykelini hediye etmişti. Özaltın'ın bu davranış ve yaklaşımına ‘‘The White House-Washington’’ antetli mektupla teşekkür eden Bayan Clinton, şöyle dedi:

‘‘Güzel kilim ve heykel için teşekkür ederim. Bu hediyeler Türkiye ziyaretimizde çok sıcak karşılamanızı hatırlatan muhteşem şeyler. Nezaketiniz benim için özellikle çok önemli. En iyi dileklerimle, içtenliğimle. Hillary Rodham Clinton.’’

Bayan Clinton'dan gelen mektubun kendileri için büyük onur olduğunu söyleyen Özaltın ile Gloria Gofl Resot Otel'in Genel Müdürü oğlu Nurettin Özaltın, mektubun aslını golf sahasına, fotokopilerini de otelin lobisi ve genel müdürlük makamına çerçeveleterek astı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı