« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hikmet Karaman, Jose Mourinho gibi konuştu

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, takımının Torku Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşma sonrası, Jose Mourinho'yu anımsatan bir konuşma yaparak, "Takım iç sahada baskı yaşıyor gibi şeylere inanmam. Birileri madene inip ekmek parası için çalışıyor. Futbolcunun böyle baskısı olmaz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, takımının bugün Torku Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşma sonrası, dünyaca ünlü meslektaşı Jose Mourinho'yu anımsatan bir konuşma yaptı.

Takımının içeride dışarıda kazanması gerektiğini vurgulayan Karaman, "'Takım iç sahada baskı yaşıyor gibi şeylere inanmam. İlk yarı bulduğumuz pozisyonlara bakıldığında 3-0 içeri girmemiz lazım. İç saha baskısı da nedir? Birileri madene inip ekmek parası için çalışıyor. İşi olmayan insanlar var. Futbolcunun böyle bir baskısı olamaz. İkinci yarı böyle şeyler yaşanmayacak. İçeride çok daha farklı olduğumuzu göreceksiniz" dedi.

Hikmet Karaman, Jose Mourinho gibi konuştu

Karaman, geçtiğimiz aylarda Mourinho ile çektirdiği bir fotoğrafı sosyal medyadan paylaşmıştı.

Karaman'ın bu konuşması dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho'nun yıllar önce söylediği bir sözü anımsattı. Mourinho'nun, "Baskı evine ekmek götürmeye çalışan insanların üzerinde olur. Biz spor yapıyoruz. Üzerimde baskı yok" şeklindeki cümleleri, futbol tarihinin unutulmazları arasına girmişti.

Hikmet Karaman, Jose Mourinho gibi konuştu HİKMET KARAMAN'DAN MOURINHO SEVİNCİ

Sivri dili ile tanınan Jose Mourinho'nun tarihe geçmiş çok sayıda 'özlü' sözü bulunuyor. İşte onlardan bazıları:

1) Ben bir teknik direktörüm. Harry Potter değil. Harry büyücüdür. Ama gerçekte büyü diye bir şey yoktur. Büyü düş, futbol ise gerçektir.

2) Barcelona'ya yenildikleri maçta Asier Del Horno'nun maçtan atılmasına neden olan Lionel Messi için: Barcelona, muhteşem tiyatrolarıyla bir kültür kenti. Bu çocuk da artistliği iyi öğrenmiş.

3) Dünyanın en iyi teknik direktörü ben değilim ama benden de iyisi yok.

4) Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır; anormal şartlar altında Porto yine şampiyon olacaktır.

5) Ben doğuştan motivasyoncuyum. Öncelikle kendimi motive etmeliyim ardından oyuncularımı. Kupa finalinden önce onlara Albert Einstein'in bir cümlesini söyledim: Buhardan, elektrikten ve atom enerjisinden daha etkili bir itici güç vardır: OLACAK

6) Mihajlovic: "Mourinho ile futbol konuşmam. Futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememeli. Jose Mourinho: "jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

7) En iyi oyuncular ve kibirimi mazur görün ama en iyi menajer bizde.

8) Kazanmayı alışkanlık edenler kaybetmeyi bilmez. Ben bundan önce kaybettim ben kaybetmeyi biliyorum kaybetme sırası şimdi onlarda.

9) Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz Euro kazanarak evine dönen baba yorgun olur. Biz değil.

10) Sir Alex Ferguson'u Anlamıyorum. Ağzında Sakız cak cak cak nereye kadar!


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler