« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hikmet Karaman: Her maç final

Hafta sonunda oynayacağı Denizlispor maçı hazırlıklarını sürdüren Ankaragücü'nde yeni transfer Okan Koç da çalışmaya katıldı. Teknik direktör Hikmet Karaman, “Bizim için önümüzdeki 4 haftanın hepsi birer final olacak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Denizlispor'un son haftalardaki çıkışının farkında olduklarını belirten Karaman, “Bugün elime geçen yerel bir gazetede Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam'ın 'Biz düşmeye değil UEFA Kupası'na oynuyoruz' demeci var. Yani son derece iddialılar, ama biz de Ankaragücü olarak iddialıyız. Kupa maçında istediğimiz sonucu alamadık, ama ligde oynayacağımız Denizlispor maçından mutlaka 3 puan almak istiyoruz” diye konuştu.

Eksik ve sakat oyuncuların Denizlispor maçına kadar takıma katılacağını ifade eden Karaman, şöyle devam etti:
“Kupa maçında forvet hattında sıkıntı yaşadık. Umut'un yokluğu bizi etkiledi, ama bir oyuncuya bağlı kalmamak lazım. Takım içinde eksik futbolcuların yerlerini dolduracakları bulmak gerekiyor. Yeni transferlerimiz Okan ve Ali de takıma katılınca teknik adam olarak alternatifleriniz de çoğalıyor. Ben takımımdan umutluyum. Örneğin kupa maçına bakılırsa takımımız ilk 20-25 dakika çok iyi baskı yaptı, ama topu ayağımıza aldığımız zaman bazı eksiklerimiz ön plana çıkıyor. Disiplinli ve organize olmayı öğrenmeye başladık. Pazar gününe kadar önümüzde çalışmak için 3 gün daha var. Bu süreyi de değerlendirip iyi bir final maçına çıkacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz