« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hikmet Karaman Ankaraspor'a imzayı attı

Ankaraspor'un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman, kendisini mavi-beyazlı kulübe bağlayan resmi sözleşmeyi imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karaman, Sheraton Otel'de düzenlenen ve yardımcılıklarını yapacak Engin Korukır, Taşkın Güngör, Ahmet Ziya Yüce, Yaşar Kıyar ve Serkan Emre Sefa ile birlikte katıldığı törende süresi açıklanmayan sözleşmeye imza koydu.

Törende bir konuşma yapan ve şehit olan mehmetçikler için duydukları üzüntüyü, “Bizler de omuz omuza mücadeleye hazırız” şeklinde dile getiren Karaman, iddialı açıklamalarda bulundu. Hikmet Karaman, “Alkışlanacak bir takım olacağız” dedi.

İki sezon Ankaragücü'nde görev yaptığını, o dönemden bu yana Ankara'yı ve Ankaralıları sevdiğini, Ankaraspor'a gönül vermiş taraftarların bundan sonra mutlu olması için gayret sarf edeceklerini dile getiren Karaman, bir süre önce takımdaki görevinden istifa eden Aykut Kocaman'a da kendisine iyi bir takım bıraktığı için teşekkür ettiğini söyledi.

Ankaraspor'un potansiyeli ve yönetiminin bakış açısıyla diğer kulüplerden daha ileride olduğunu ifade eden Hikmet Karaman, “Ankaraspor şu anda sadece puan olarak geride. Göreve iddialı başladık. Turkcell Süper Lig'i ve takımları iyi tanıyoruz. Oyuncularımızın yüksek olan futbol kalitelerini ortaya koyup, iyi sonuçlar almaya, kazanmaya başlayan iyi bir takımı Ankaralı taraftarlara izlettireceğiz. Alkışlanacak bir takım olacağız” diye konuştu.

“KURTARICI OLARAK ANILMAK İSTEMİYORUM”

İmza töreninde “Kurtarıcı olarak anılmaktan memnun musunuz?” şeklindeki bir soruyu cevaplandıran Karaman, “Ben ve ekibim zor şartlardaki takımlarda görev aldık, başarılı da olduk. Sıkıntılı dönemlerinde başına geçtiğimiz takımları iyi konumlara getirdik. Ancak ben ve ekibim kendimizi kurtarıcı olarak görmüyoruz. Sıkıntıları bulunan kulüpler tarafından göreve davet edildik ve görevimizi yaptık, ama biz bu düşünceyi değiştirmek istiyoruz” yanıtını verdi.

“AMACIMIZ, UEFA VE ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ KOVALAYAN BİR TAKIM YAPMAK”

Ankaraspor'daki amacına ilişkin açıklamalarda da bulunan Hikmet Karaman, öncelikli hedeflerinin bulundukları durumdan çok çabuk kurtulmak olduğunu ifade ederek, “Ligin son sırasındayız, ama bu kısa süre sonra değişecek. Amacımız, Ankaraspor'u UEFA ve Şampiyonlar Ligi'ni kovalayan bir takım yapmak” şeklinde konuştu.

“RAKİP GALATASARAY DEĞİL, CHELSEA OLSA FARK ETMEZ”

Ligde karşılaşacakları ilk rakiplerinin Galatasaray olduğunun hatırlatılması üzerine değerlendirme yapan Karaman, şöyle konuştu:

“Rakip Galatasaray değil, isterse Chelsea olsun fark etmez. Önemli olan taktiksel hata yapmadan tüm gücümüzü, mücadele gücümüzü sahaya yansıtmak. 90 dakika sahaya her şeyini yansıtan, mücadele eden bir takım kaybetse bile eminiz alkışlanır. Biz tüm gücünü sahaya yansıtan bir takım olacağız.”

Karaman, “Ankaraspor ile yaptığınız bu sözleşmeyle birlikte kariyerinizdeki kaçıncı imzanızı attınız?” sorusunu ise “Maalesef Türkiye'deki sistem farklı. Kulüplerin teknik adamlara farklı bakış açısı var. İyi çalışıp, sezonu iyi bir yerde bitirmiş bir teknik adamın yeni sezonda devam edip, etmeyeceği antrenörün elinde değil. Bu karar yöneticilerin elinde. Yurt dışından getirilen stajyer antrenörlere bile takımlar teslim edilirken, yerli teknik adamlara değişik gözle bakılıyor. Bizler sürekli takım değiştirmek istemiyoruz. Ülkemizdeki teknik adamlar zor şartlar altında çok çalışkan davranıyorlar” şeklinde yanıtladı.

Hikmet Karaman, sözleşmenin süresine ilişkin soruları ise “Yarın bavulumuzu toplayıp gidecek, 10 yıl daha görevde kalabilecek bir anlaşma yaptık” cevabını verdi.

Ankaraspor Genel Menajeri Mehmet Şen ise yönetim kurulunda alınan kararla takımı Hikmet Karaman'a teslim ettiklerini belirterek, “Türkiye'nin en disiplinli antrenörüyle anlaştık. Hocamıza sonuna kadar güveniyoruz. Bilgi ve tecrübesiyle takımımızı bulunduğu kötü durumdan kurtaracağından eminiz” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler