ERZURUM HABERLERİ

Hikmet Eren’den ’Hocalı Katliamı’ Mesajı

IHA
26.02.2015 - 11:10 Son Güncelleme :

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI HİKMET EREN, HOCALI KATLİAMININ 23. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, ERMENİLER TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BU VAHŞETİN SORUMLULARININ GELECEK NESİLLER TARAFINDAN DA NEFRETLE ANILACAĞINI BELİRTTİ.

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Hikmet Eren, Hocalı katliamının 23. yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, Ermeniler tarafından gerçekleştirilen bu vahşetin sorumlularının gelecek nesiller tarafından da nefretle anılacağını belirtti.
AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Hikmet Eren, Hocalı katliamının 23. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda; ’’Bundan tam 23 yıl önce Rus emperyalizminin desteğindeki Ermeni canileri ‘Can Azerbaycan’ topraklarına saldırmıştı. Saldırılar toplu katliamlara dönüştü ve sonuçta 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece Karabağ’ın Hocalı şehrinde, Ermenilerin kontrolünde olan 366. Motorize Piyade Rus Alayına ait tanklar ile 3.000 nüfuslu Hocalı şehri yakılıp yıkıldı ve şehrin her tarafından dumanlar yükselirken korkulan neticede ortaya çıkmıştı.
İşte o gece sivil, kadın, çocuk ve yaşlı ayrımı yapılmadan 613 Azerbaycan Türkü topluca sistematik bir şekilde Ermeniler tarafından katledildi.
Bu acı günde Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmak hepimizin görevi olduğunu hatırlatarak, Ermeniler tarafından gerçekleştirilen bu vahşetin sorumlularının gelecek nesiller tarafından da nefretle anılacağını belirtmek istiyorum.
Bu insanlık dışı vahşetin 23. yıldönümü münasebetiyle Hocalı kasabasında hayatlarını kaybeden soydaşımız, dindaşımız ve dildaşımız olan kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken, geride kalanlara sabır ve baht diliyorum’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Hikmet Eren’den ’Hocalı Katliamı’ Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hikmet Eren’den ’Hocalı Katliamı’ Mesajı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı