Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiedfeld, Taksim'de İstanbulluları selamladı

BMW Sauber pilotu Nick Hiedfeld, Taksim Meydanı'nda İstanbullular ile buluştu. İstanbul Park'ın çok farklı ve modern bir pist olduğunu belirten Alman pilot, özellikle 8. virajın çok zorlu olduğunu belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nick Hiedfeld, Intel'in organize ettiği etkinlikte, Taksim Meydanı'na kurulan ve üzerinde BMW Sauber takımının F1 aracının da bulunduğu standdan İstanbulluları selamladı.

CNN Türk'ten canlı yayınlanan organizasyonda Hiedfeld, İstanbul Park Pisti'ne övgüler yağdırdı.

İstanbul Park'ın çok özel bir pist olduğunu kaydeden Alman pilot, "Pist, çok farklı ve modern. Özellikle 8 nolu viraj çok zorlu" dedi.

Türkiye Grand Prix'sinde, hedeflerinin puan kazanmak olduğunu kaydeden Hiedfeld, Macaristan'da podyuma çıktığını, istikrarı sürdürerek İstanbul'da da puan almak istediğini kaydetti.

İstanbul'da bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Hiedfeld, Michael Schumacher ve Fernando Alonso arasındaki şampiyonluk yarışı için de şunları söyledi: "Schumacher ve Alonso çekişmesinin sonuna kadar süreceğine inanıyorum. Birbirlerine yakın yarışıyorlar ve bu da heyecan veriyor. Şu anda ben olsam paramı Michael'e yatırırdım. Michael, bu sezon özellikle son dönemlerde Alonso'dan hızlı görünüyor."

Organizasyonun sonunda Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, Hiedfeld'e İstanbul'daki yarışta şans getirmesi için bir nazar boncuğu hediye etti.

Alman pilot da espri yaparak, "Bunun etkili olması için arabama mı koymalıyım?" dedi.