« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hido'dan anlamlı ziyaret

Efes Cup World-8 için Ankara'da bulunan Hidayet Türkoğlu, bugün Mehmetçik Vakfı'nı ziyaret etti.

Haber- Kamera Ercan ATA - ANKARA DHA
SON GÜNCELLEME

Sporcuların her zaman Türk Toplumuna örnek olduğunu belirten Milli Basketçi Hidayet Türkoğlu, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Salih Güloğlu ve yönetim kurulu ile bir araya geldi. Türkoğlu, ''3 haftalık askerlik sürecim hayatımda yaşadığımı en iyi tecrübeydi diyebilirim. Şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet diliyorum. Türk halkını biraz daha duyarlı olmaya çağırıyorum ve vatanları için canlarını veren şehit ailelerine desteklerini sürdürmelerini istiyorum. Daha çocuklarım olursa bağışlarımı devam ettirmek isterim'' diye konuştu.

Toplantıda basın mensuplarının demokratik açılımla ilgili bir sorusunu cevaplandıran Hidayet Türkoğlu, ''Biz sporcular, iyi olduğumuz işte boy göstermeyi severiz. İnanın şu ana kadar siyaset hakkında yorum yapmadım, bu konuda bir düşüncem olmadı. Bu konu ülkeyi yöneten büyüklerimizin işi. Biz hiçbir zaman bu tip şeyleri önemsemiyoruz. Biz kendimizi her zaman bu konuların dışında tutuyoruz. Bu olaylar aylardır sürüyor. Biz bu konunun dışında kaldık ve kalacağız" dedi.

Vakfın her yıl 10 bin 500 Mehmetçik ailesine maddi destek sağladığını ve bu yardımların toplam değerinin 55 milyon TL olduğunu belirten Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Salih Güloğlu, "Ülkemizde yaşanan ve tüm kesimleri etkileyen ekonomik sıkıntılara rağmen, halkımızın yaptıkları bağışlar artarak devam etmektedir. Sayın Türkoğlu'nun davranışı herkese örnek olmalıdır" dedi.

Toplantının ardından, Vakıf Başkanı Salih Güloğlu, milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'na vakfın simgesi olan Mehmetçik heykeli ve altın madalya hediye etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler