« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hido Türkiye'ye geliyor

NBA Play-Off ilk turunda Atlanta Hawks'a elenerek sezonu noktalayan Orlando Magic'in formasını giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, eşi ve çocuğu ile birlikte New York'tan İstanbul'a geldi.

Murat ÇAKIR/İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları'na ait TK002 sefer sayılı uçakla bugün sabah saatlerinde İstanbul'a gelen milli basketbolcu ve ailesi park sorunu nedeniyle uçağın içinde bir saate süreyle bekledi. Eşi Banu Türkoğlu ve kızı Ela ile birlikte gelen Hidayet Türkoğlu, uçakta beklemesinin ardından bu sefer de kızının pasaport sorunu nedeniyle yaklaşık bir saat de Pasaport Büro Amirliği'nde kızının giriş işlemlerinin yapılmasını bekledi.

Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hidayet Türkoğlu, yolculuğunun nasıl geçtiğinin sorulması üzerine, "THY çalışanlarına gerçekten teşekkür etmek gerekiyor. Benim Ela isminde bir kızım var, biraz yaramaz ama sağolsunlar bize çok iyi baktılar" dedi.

"Yaz için planların neler?" sorusu üzerine de Türkoğlu, şunları söyledi:

"Gönül isterdi ki biraz daha kalayım ve Play-Off'ta daha ilerilere gidelim. Olmadı, yapacak bir şey yok. Tabii üzüntülüyüm. Kendi açımdan da, göstermiş olduğum performans açısından da çok memnun değilim. Ama her zaman yeni bir sezon vardır. Benim için uzun bir yaz dönemi var. İlk başta biraz ailemle vakit geçirip, daha sonra iyi bir tatil geçirdikten sonra milli takıma dahil olacağım. Onun heyecanı var. Geçen sene dünya ikinciliğinin başarısını bir türlü kutlayamadık, çünkü turnuva bittikten sonra herkes dağıldı. O yüzden arkadaşlarla birlikte onun biraz keyfini çıkaracağız ve sonra işe koyulacağız."

Hidayet Türkoğlu, "Katılacağımız turnuva olimpiyat vizesi almak için çok büyük önem taşıyor. Zorlu da bir gruptayız. Bu yaz biraz daha zor olacak sanırım, artık üzerimizde hedef tahtası ile çıkıyoruz, bu konudaki düşüncelerin nedir?" sorusu üzerine şöyle dedi:

"Doğal olarak tabii dünya ikincisi olarak gideceğiz. Ben daha önce de söylediğim gibi hem kendime olsun hem de takım arkadaşlarıma hem de yeni koçumuz Orhan Ağabey'e sonsuz güvenen bir insanım. Önemli olan bizim kendimizi yaz boyunca nasıl hazırlayacağımızdır, kondisyon, fizik ve moral olarak. bunun dışında karşımıza kim çıkarsa çıksın sorun olacağını düşünmüyorum. Tabii hepsi hem dünya hem Avrupa'da şampiyonluk kazanmış ekipler. Ama sonuçta bizim de belli bir noktaya gelmemiz için bizim de onlarla oynayıp yenmemiz gerekecek. O yüzden iyi bir turnuva olacağını düşünüyorum."

Türkoğlu, "Olimpiyatta oynamadın, o senin için ne anlam ifade ediyor?" sorusa, "Oraya gitmeden bunu söylemek çok boş olur. Ama kariyerime bunu da eklemek isterim. Sonuçta kariyerimi ve uzun yıllarımı dolu dolu başarılarla geçerdim diyebilirim. Böyle de noktalamak isterim, olimpiyat oynayıp. Çünkü yaş yavaş yavaş kemale eriyor. Bir daha belki bu fırsatı yakalayamayız. Önümüzde iyi bir fırsat var, iyi bir takımız, iyi bir hava yakaladık geçen yıldan. Dediğim gibi bunun için en iyi mücadeleyi vereceğiz" yanıtı verdi.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan pasaport sorunuyla ilgili soru üzerine Hidayet, "Sezonu erken bitirdiğimiz için arkadaşlar biraz daha burada tutmak istediler. Türkiye'ye girmeme izin vermediler, o yüzden bir problem yaşandı, onun dışında bir problem yok. Çocuğun sadece giriş işlemleri yapıldı. Başka bir problem yok" diye espri yaptı.

Hidayet Türkoğlu'nu, A Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş karşıladı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz