« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hido Houston yolunda

Toronto Raptors'ın hedeflerini gerçekleştiremediği bir sezonun ardından kadroda köklü değişikliklere gitmek üzere olduğu ve takımın iki büyük silahı Chris Bosh ve Hidayet Türkoğlu'nu takas malzemesi olarak kullanmayı planladığı iddia edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2009 transfer mevsiminin en aktif takımlarından biri olarak 9 yeni oyuncuyu renklerine bağlayan ve Play-Off'a kalıp en az 1 tur geçme hedefiyle 2009-10 sezonuna başlayan NBA'in Kanadalı temsilcisi Toronto Raptors'ın hedeflerini gerçekleştiremediği bir sezonun ardından kadroda köklü değişikliklere gitmek üzere olduğu ve takımın iki büyük silahı Chris Bosh ve Hidayet Türkoğlu'nu takas malzemesi olarak kullanmayı planladığı iddia edildi.

Toronto'nun bu doğrultuda planlar yapmasındaki esas neden ise 1 Temmuz itibariyle serbest kalacak olan All-Star forvet Chris Bosh'ın Raptors'la yeni bir kontrat yapmama ihtimalinin giderek artması ve 53 milyon dolara 5 yıllığına transfer edilen Hidayet'in kulüpteki ilk yılında kariyerinin en kötü sezonlarından birini geçirmesi.

Bosh'un Toronto'dan ayrılmayı düşündüğüne dair çıkan haberler ve son yaşanan 'twittergate"in ardından panik düğmesine basan Toronto yönetiminin 2.08'lik forvetin elini kolunu sallayarak Kanada'yı terketmesini önlemek için harekete geçtiği.ve bazı takımlarla yıldızı oyuncunun takası için görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Son günlerde çıkan dedikodulara göre Bosh'ın takası için görüşmelerin ivme kazandığı takım ise Houston Rockets.

Öte yandan Raptors'ın Bosh'ın takası için Rockets'a tek bir şart öne sürdüğü bunun da olası bir takasta Teksas ekibinin Bosh ile birlikte Hidayet Türkoğlu'lunun yüklü kontratını da almayı kabul etmesi olduğu öne sürüldü. Houston'lı yöneticilerin Bosh'ı alabilmek için Hido'yu da renklerine bağlama şartı konusunda tereddütleri olduğu ancak görüşmelerin devam edeceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler