« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hido: Birbirlerini seven ve sayan bir ekibiz

A Milli Erkek Basketbol Takımının kaptanı Hidayet Türkoğlu, İtalya'nın Bormio kentinde bugün tamamladıkları kamp döneminin yoğun geçtiğini belirterek, “Bormio'da yoğun bir çalışma yaptık. Avrupa Şampiyonası'na en iyi durumda gitmek istiyoruz. Bormio'da genelde kondisyon, kuvvet ve taktik ağırlıklı idmanlar yaptık. Avrupa Şampiyonası'na kadar fizik olarak en üst seviyeyi yakalamayı hedefliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Hidayet, A Milli Takımda deneyimli oyuncular ile gençler arasında tam bir uyum olduğuna da işaret ederek, “Abisiyle, genciyle birbirlerini seven ve sayan bir ekibiz. Birlikte olmaktan keyif duyan bir topluluk var. Takımdaki atmosfer inanılmaz derecede iyi. Bu atmosfer sahaya da saha dışına da yansıyor. Avrupa Şampiyonası'nda hep birlikte milli takımın başarısı için ter dökeceğiz” diye konuştu. 

Ayyıldızlıların Bormio'da Angola, Kanada ve Ruanda ile hazırlık maçı oynama olanağı bulduğuna da belirten Hidayet, NBA'de başarılı bir sezon geçirmesinin ardından, Avrupa Şampiyonası'nda takım arkadaşlarıyla birlikte başarıya imza atmayı umduğunu da ifade etti.

Hidayet, “NBA'da çok güzel bir sezon geçirdim. Bunun için çok mutluyum. Şimdi ise yıllardır manevi duygularla taşıdığım milli formanın heyecanını yaşıyorum. Bir yıla yakın bir süredir milli formayı giyememiştim. Hedefim bu formayla, ABD'deki başarımın aynısını, hatta daha iyisini gerçekleştirmektir. Arkadaşlarımla birlikte milli takımın başarısı için çalışacağız. Bu yola beraber çıktık. İnşallah hepimiz için hayırlı bir yaz olur” diye konuştu.                


Bunları da Beğenebilirsiniz