« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Hido Basketbol Okulu” İzmir'de

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Orlando Magic'te forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, basketbolcu arayışlarını İzmir'de sürdürüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Çeşme'de haziran ayında genç yetenekleri tespit etmek için kamp düzenleyen Türkoğlu, yetenekli gençleri basketbola kazandırma arayışını “Hido Basketsol Okulu” adıyla tüm sezona yayacak.
Pınar Karşıyaka'nın eski kaptanı Murat Aşkın yönetiminde faaliyet gösterecek ve 1995-2005 doğumluların kayıt yaptırabileceği Hido Basketbol Okulları, İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda 6 Ekim'de açılacak.
Hidayet Türkoğlu, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, okulla yetenekli gençleri basketbol bursu kazanarak, ABD'deki lise ve üniversitelere kabul edilecek seviyeye getirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “İzmir ve Çeşme'deki yetenek kampımız büyük ilgi gördü. Bu kamp sayesinde İzmir ve Ege bölgesindeki basketbol potansiyelini yakından görme fırsatımız oldu. Basketbol okulları ise Ekim ayından itibaren yeni yıldızların ortaya çıktığı yer olacak” dedi.

Hido Basketbol Okulları'na katılmak isteyenlerin, “www.hidobasket.com” sitesinden bilgi alabilecekleri bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler