Gündem Haberleri

  Hıdiv Kasrı'nda ilginç sünnet

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fazilet Partisi İl Başkanı Numan Kurtulmuş'un oğullarının sünnet düğününde, Necmettin Erbakan, Recai Kutan, Tayyip Erdoğan, Ali Müfit Gürtuna biraraya geldi.

  Numan Kurtulmuş'un oğulları 5.5 yaşındaki Emir ile 8 yaşındaki İsmail Niyazi'nin Hıdiv Kasrı'ndaki sünnet düğününde bir yandan çocuklar eğlendi, öte yandan politika konuşuldu. Ama gazetecileri en çok ilgilendiren, Erdoğan, Erbakan ve Kutan'ın bir araya gelmesiydi. Liderler, bunda şaşılacak bir şey olmadığını söylediler. Recai Kutan, ‘‘Biz istediğimiz her an biraraya gelebiliriz’’ demekle yetindi. Tayyip Erdoğan ise, ‘‘Bu düğün buzları eritmeye vesile mi olacak?’’ sorusuna, ‘‘Bu herhalde sizin senaryonuz’’ diye cevap verdi.

  Düğünde doğal olarak 312'nci madde de konuşuldu. FP Genel Başkanı Kutan, 312'nci maddenin 1'inci fıkrasında ‘devletin ihtiyacı olan herşey’in bulunduğunu, 2'nci fıkrasındaki belirsizliğin netleştirilmesi gerektiğini ve bu konuda Devlet Bahçeli ile fikir birliği içinde olduklarını söyledi. Erbakan ise, gazetecilerin ısrarına rağmen ‘‘Burası yeri değildir’’ diyerek siyasi bir açıklama yapmadı. Tayyip Erdoğan da 312'nci maddeye şöyle değindi: ‘‘Umarım ki değişir. AB sürecinde böyle bir ayıbın Türkiye'ye yakışmayacağına inanıyorum.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı