« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiddink: Türkiye mükemmel bir şampiyonaya hazır

UEFA'nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi belirleyeceği toplantı'da Türkiye'nin tanıtım videosunda (A) Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink'in de videodan mesajı yayınlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Hiddink, artık Türkiye'de çalıştığını belirterek, “Türkiye'de sahalar mükemmel bir şekilde hazırlanıyor. Yenileme çalışmaları yapılıyor. Türkiye bu etkinlik için Avrupa'nın şimdiye kadar hiç görmediği bir şekilde ev sahipliği gerçekleştirmek için çalışıyor. Türkiye mükemmel bir şampiyona için hazır” diye konuştu.

Türkiye'nin sunumunda yönetmen Sinan Çetin'in hazırladığı 4 kısa film yayınlandı. Barış adlı bir Türk gencinin anlatımıyla, ilk filmde bu şampiyonanın daha önce Türkiye'de hiç yapılmadığı, artık sıranın Türkiye'de olduğu, ikinci filmde Türkiye'nin tarihi ve turistik mekanlarının görüntüsü eşliğinde ülkenin turizm potansiyeli, 3. videoda ulaşım alt yapısı konusunda yapılanlar ve 4. videoda da duygusal bir şekilde Türkiye'nin futbol sevgisi vurgulandı.

Sunumu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, oylamada yer alamayacak olan UEFA Başkanı Fransız Michel Platini, Asbaşkan Şenes Erzik, İtalyan üye Giancarlo Abete ve oy verecek 13 üye ve diğer ülkelerin heyetleri de izledi.

Türkiye'nin sunumu öncesinde, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 50 yıllık tarihiyle ilgili bir video yayınlandı.

Türkiye'nin ardından, İtalya ve Fransa 30'ar dakikalık final sunumlarını yapacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler