« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiddink tribüne mi?

Hollandalı teknik adamın Milli takımımızın 22-29 Mayıs tarihleri arasında ABD’de yapacağı özel maçlarda, takımın başında sahaya çıkması tehlikeye girdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takım’ın yeni teknik direktörü Guus Hiddink’in ay yıldızlı takımın ABD turnesinde takımın başında olup olmayacağı hala muamma.
Rusya Futbol Federasyonu ile sözleşmesi 1 Ağustos’ta sona erecek olması sebebiyle eli kolu bağlı olan Hollandalı teknik adamın, takımımızın 19-24 Mayıs tarihleri arasında Amerika’da yapacağı kamptaki özel maçlarda sahaya takımının başına çıkmaması gündeme geldi. Rus yetkililer, Hiddink’in 1 Ağustos’tan önce Türk Milli Takımı’nın başında sahaya çıkmasına izin vermeyeceklerini bildirdiler.
Futbol Federasyonu yetkilileri Rusların çıkarmış olduğu sorunu çözmek için dört koldan çalışırken, 22 Mayıs’ta Çek Cumhuriyeti, 26 Mayıs’ta Kuzey İrlanda ve 29 Mayıs’ta da ABD ile yapılacak hazırlık maçlarında sahaya yardımcı teknik adam Oğuz Çetin’in çıkması bekleniyor. Bu durumda Hiddink, karşılaşmaları tribünden seyredecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz