« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiddink’in 3 korkusu

Rakibin kadrosunda yer alan 3 oyuncuya önlem almaları gerektiğini savunan Hollandalı teknik adam, “Hazard, Vermaelen ve Lukaku boş bırakılmaya gelmez” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

A Milli Futbol Takımımız, 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki en kritik sınavını 3 Haziran Cuma günü deplasmanda Belçika önünde verecek. Ay yıldızlılar, bu zorlu maçtan galip çıkarak iddiasını sürdürmek istiyor. Milli Takım’ın Hollandalı teknik patronu Guus Hiddink, kurmayları ve oyuncularla yaptığı toplantıda Belçika’nın gücüne dikkat çekerken, rakip takımdaki 3 oyuncudan çekindiğini ifade etti.

Duran toplara dikkat

Belçika’nın genç ve güçlü oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Hiddink, “Kadrolarında 3 tane önemli oyuncu var. Hazard, Vermaelen ve Lukaku dikkat edilmesi gereken isimler. Bu oyuncuların ayağına top geldiğinde çok dikkatli olmalıyız. Duran toplarda ve serbest vuruşlarda etkililer. Kornerlerde de gereken önlemleri almalıyız” dedi. Rakip hakkında bilgiler veren Hiddink şöyle devam etti: “Belçika defansında tecrübeli isimler var. Hızlı değil ama tecrübeliler. Kazanmak için çok çalışmalıyız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz