Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiddink: Çaresizdik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü, ay-yıldızlı ekibimize övgü yağdırarak, ‘‘Türkiye karşısında oyunu çözemedik’’ dedi.

Hollanda Teknik Direktörü Guus Hiddink, Milli Takımımıza övgüler yağdırdı. Türkiye'nin sürpriz bir biçimde iyi futbol oynadığını söyleyen Hiddink, ‘‘Sahaya galibiyet için çıkmıştık, ancak olmadı’’ dedi.

Beraberliği sürpriz olarak niteleyen Hiddink, ‘‘Türkiye iyi organize oldu ve savunmasıyla başarılıydı. Bu oyuna karşı zaman zaman çaresiz kaldık ve oyunu çözemedik. Yeterli hücumlar yapamadık’’ dedi.

Grup liderliğini garantiledikleri için sahaya rahat çıktıklarını ifade eden Hiddink, ‘‘Böyle bir maç grubun kaderini değiştirebilirdi. Fransa’ya gitmemize sevindim. Hatalarımızı finallere dek düzelteceğiz’’ dedi.

Şampanyalar patladı

Dünya Kupası Finalleri'ne katılma hakkını daha önce kazanmasına rağmen, Milli Takımımızla oynadıkları maçta 1 puanı zor çıkaran Hollanda'da maçtan sonra büyük coşku yaşandı. Hollanda Milli Takımı futbolcuları soyunma odasında şampanya patlatarak Fransa 98 vizesini almanın sevincini doyasıya yaşadılar. Hollanda televizyonunun spikeri, ‘‘Bu hemen, ama hemen unutulması gereken bir maç’’ yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler