« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiddink: Ben doğru yerde doğru adam değilim

A Milli Takımımız'ın teknik direktörü Guus Hiddink, Azerbaycan maçı sonrasınra açıklamalarda bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Guus Hiddink maç sonrası açıklamalarında şunları söyledi:

Play-off'lara kaldık. Hedefimiz de buydu. Böyle bir grupta işimizin zorluğunu biliyorduk. Ama başardığımız için mutluyuz. Çok zor bir maç olmadı. İlk yarıda çok iyi oynadık. Topa biz sahip olduk. Gol gelmeyince duygular devreye girdi. Fazla heyecanlandık. İkinci yarıda kontrollü oynadık. Eğer duygular dediğimizde heyecanlanmak aklımıza geliyorsa, heyecandan dolayı alanımızı terk etmek oluyorsa bu benim oyun tarzım değil. Duygular bizim yaratıcılığımızı etkileyecekse kötü bir şey. Eğer siz duygu dolu bir oyun düşünüyorsanız doğru yerde doğru adam değilim. Maçın olduğu gün değil de maçtan 1 gün sonra analiz yapılırsa oyuncularımızın çok çok tutkulu oynadıkları görülecektir. Ben takımımızın duygusunu kaybettiği şeklindeki görüşlere katılmıyorum.

Ligler devam edecek. Bazı oyuncularımız Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkacak. Ligin oynanması oyuncularımıza takviye olacak. Oyuncularımızı izleyeceğiz, daha rekabetçi bir takım ortaya çıkarmak için çalışacağız.

Ben burada olduğum sürece oyuncularımız en iyi şeyleri yapmaya çalışacaktır. Takımda büyük radikal değişiklikler olmayacaktır.


Bunları da Beğenebilirsiniz