« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hidayet'ten başarı dileği

Hidayet Türkoğlu, Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizle ilgili açıklamalar yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) mücadele eden Türk sporculardan Hidayet Türkoğlu, THY Avrupa Ligi Top 16'da mücadele edecek Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Medical Park'ın birlikte ilk sekize kalmalarının tarihi başarı olacağını belirterek, “İnşallah istedikleri başarıları elde edip, Türk halkını sevince boğarlar” dedi.

Türkoğlu, takımı Orlando Magic'in deplasmanda New York Knicks'i 102-93 yendiği maç sonrasında A.A'nın sorularını cevapladı.

Özellikle son periyottaki etkili oyunu ile takımının galibiyetinde önemli rol oynadığı maçı değerlendiren Hidayet, “Şu an takım olarak gayet iyi bir performans sergiliyoruz. Son dört maçımızı kazandık. İyi de basketbol oynuyoruz” diye konuştu.

NBA'de sezonun geç açılmasının, bazı oyuncuları hem sakatlık hem de form tutma açısından etkilediğini kaydeden Türkoğlu, “Her geçen gün daha iyi basketbol oynayıp, form seviyemizi daha yükseğe çıkarmaya çalışıyoruz. Bugün de takım olarak özellikle dördüncü periyotta iyi bir basketbol oynayarak kazanmayı bildik. İnşallah böyle devam eder” dedi.

-Milli Takım çalışmaları-

Türk Basketbol Milli Takımıyla ilgili soru üzerine Hidayet, 'Milli Takım için hedef her zaman üst seviyelerdedir. Bu yaz önemli rakiplere karşı eleme oynayıp, 2013;teki Avrupa Şampiyonasına gitme hakkı kazanmaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Türkoğlu, “İyi bir ekibiz. Her geçen gün kendisini geliştiren genç arkadaşlarımız var. İnşallah daha iyi bir turnuva geçirip, 2013'te Slovenya;daki Avrupa Şampiyonasına gitme hakkı kazanırız” dedi.

Milli basketbolcu, ABD'de bulunmasına rağmen Türk basketbolunu takip etmeye çalıştığını belirterek, THY Avrupa Ligi hakkında şunları söyledi:
“Anadolu Efes ve Galatasaray Medical aynı grupta. İnşallah ikisi ilk ikiye girip ilk sekize girme hakkı kazanırlar. Fenerbahçe Ülker'e de buradan başarılar diliyorum. Üç takımımızın ilk sekize girmesinin, Türk basketbol tarihinde kulüpler bazında elde edilebilecek iyi bir başarı olacağına inanıyorum. Hepsine başarılar diliyorum. İnşallah istedikleri başarıları elde edip Türk halkını sevince boğarlar.”

Bunları da Beğenebilirsiniz