Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hidayet Türkoğlu: Biri tamam iki hedef kaldı

Milli Takım’la birlikte Berlin’de bulunan Hidayet Türkoğlu, “Gruptaki hedef maçlarımızdan İtalya’yı devirdik. Şimdi grupta üçüncü olabilmemiz için hedef olan diğer iki maç Almanya ve İzlanda’yı mutlaka yenmemiz lazım” dedi.

Röportaj: Tolga YENİGÜN/BERLİN
SON GÜNCELLEME

12 Dev Adam’ın kritik Almanya sınavı öncesi Milli Takım’la aynı oteli paylaşan Hidayet Türkoğlu sohbete Dağlıca’da şehit olan askerlerimize başsağlığı dileyerek başladı.
Daha fazla şehit vermememiz temennisinde bulunan Hidayet, ay yıldızlıların EURABASKET B Grubu’ndaki şansı için Hürriyet’e şöyle konuştu…

‘SIRP YENİLGİSİ BOĞA’YI HIRSLANDIRDI’
- Şampiyonaya kritik İtalya galibiyetiyle çok iyi yaptık. Yıllar sonra gelen o zafer çok anlamlıydı. Arkadaşlarımız baştan sona çok iyi oynadıkları mücadelede hak ettikleri bir galibiyet elde etti.
İspanya maçına gelirsek onların ne kadar kaliteli bir ekip olduğunu kabul etmeliyiz. Aslında Sırbistan’a yenildikten sonra bizim maça daha fazla asılacaklarının bilincindeydik. Kadro olarak bizden daha oturmuş, birlikte oynamaya alışmış bir ekip. Bu avantajın yanına inanılmaz şut yüzdesini ekleyince farklı kazandılar.

Hidayet Türkoğlu: Biri tamam iki hedef kaldı

‘3 KRİTİK MAÇTAN İKİ ZAFER ŞART’
- Bu mağlubiyet nedeniyle moralimizi bozmamız lazım. Kritik 3 maçımız daha var. Grupta kazanmazsak olmaz 3 hedef maçımız vardı. İtalya’yı yendik. Sırada Almanya var, sonrasında da İzlanda’yı mağlup etmeliyiz.
İspanya ve Sırbistan gibi ekol olmuş ülkelerle oynadığımız maçlarda sonuna kadar mücadele ederek, maçı son saniyeye kadar getirebilirsek bile bunun önemini biliyoruz…

‘4.’LÜKTEN VE FRANSA’DAN KAÇMALIYIZ’
- Bu bir turnuva ve moralleri bozmamak lazım. Ayrıca her maçı kazanacağız diye de bir şey yok. Kağıt üzerinde favori olan İspanya da Sırbistan’a kaybetti. Biz hedef koyduğumuz maçları kazanalım asıl önemli olan bu. Diğerlerinde de basketbol olarak iyi mücadele etsek yeter.

- Bizim burada amacımız salt gruptan çıkmak değil. Sıralama gerçekten çok önemli… O yüzden İzlanda maçına kadar her maçı ciddiye alıp kazanmalıyız. Yapacağımız kritik hatayla 3.’lük ile 4.’lük yer değiştirirse bu kötü olur. Fransa eşleşmesinden kaçmalıyız.

Hidayet Türkoğlu: Biri tamam iki hedef kaldı ERGİN ATAMAN: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OYNAYACAĞIZ

‘KAĞIT ÜZERİNDE İTALYANLAR DA BİZDEN İYİYİDİ’
- Sırbistan maçı için de şunu eklemek istiyorum…. Tamam grupta İspanya ve Sırbistan bizden daha iyi ekipler… Ama İtalya’da kağıt üzerinde bizden iyiydi fakat biz onları devirmeyi başardık. Maçlarda son saniyeye kadar ne olacağını kimse bilemez, son saniyeye kadar savaştığımız taktirde iyi sonuçlar zaten gelecektir. Almanya maçıyla birlikte de ülke olarak moral kazanacağımızı umuyorum. Takım olarak buna çok ihtiyacımız var. Lille yolumuzun açılması için Almanya galibiyeti şart.


Bunları da Beğenebilirsiniz