« Hürriyet.com.tr

Hidalgo

Yüzüklerin Efendisi'nin Aragorn'u Viggo Mortensen bu kez Arap çöllerinde, ne kadar iyi bir binici olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Sinemaseverlerin "Jumanji", "Honey, I Shrunk The Kids" ve "Jurassic Park 3'ten hatırlayacağı Joe Johnston'ın yönettiği Hidalgo'da, Mortensen'a, beyazperdenin efsane oyuncularından Ömer Şerif ile Zuleikha Robinson ve Louise Lombard eşlik ediyor. Bu arada filme adını veren Hidalgo'yu "canlandıran" T.J. adlı atın seyredenlere parmak ısırttığını söyleyelim.

Hürriyet Haber
X

FİLMİN KONUSU

Arap çöllerinde yüzyıllardır düzenlenen Ateş Okyanusu koşusu, dünyanın en zorlu uzun mesafe yarışıdır. Sadece Arap atlarının katılabildiği 3000 mil (4800 km) mesafeli bu koşuda zengin kraliyet ailelerinin sahibi olduğu en seçkin safkan atlar adeta ölüm kalım mücadelesi verirler.

1890 yılında Riyad’ın en zengin şeyhi, Frank T. Hopkins (Viggo Mortensen) adlı Amerikalı biniciyi atıyla birlikte bu yarışa katılması için davet eder. Böylece sadece Bedevi binicilerin at bindiği bu yarışa ilk kez bir Amerikalı katılmış olacaktır. Üstelik zengin şeyh, Hopkins’in bindiği at Hidalgo için bahse girmiştir.

Eskiden Amerikan ordusunda süvari olan Hopkins, Batı’nın gelmiş geçmiş en iyi binicisi olarak nam salmıştır ama Hidalgo adlı atıyla gireceği bu yarışı kazanmak, imkansızı başarmaktan farksızdır. Kazanmaya yeminli rakipleri, bu yabancının birinciliğini önlemek için kararlıdırlar. Öte yandan bu yarış Frank Hopkins ve atı Hidalgo için bir onur ve gurur mücadelesine dönüşecektir.

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Joe Johnston
Senaryo: John Fusco
Oynayanlar: Viggo Mortensen, Zuleikha Robinson, Omer Sharif...
Resmi sitesi:
http://hidalgo.movies.go.com/main.html

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyadaki en ilginç ülke sınırları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Herkül ve Amazon Kadınlarının adası: Giresun Adası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ağacın etrafında kurulu sıra dışı otel : Wollemi Ağaç Ev
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yerin 30 kat altına yapılacak en gizemli yolculuk: Cennet-Cehennem çökükleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yedi yıldır karavanlarıyla dünyayı geziyorlar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Zamanın unuttuğu son avcı toplayıcı kabile: Hadza