KAYSERİ HABERLERİ

Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi

IHA
06.10.2015 - 16:02Son Güncelleme :

KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ

IHA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, partilerin 1 Kasım seçim beyannamelerine ilişkin olarak, "Bin 300 TL vatandaşın geçinebilmesi için yüksek bir rakam değil" dedi.
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, partilerin 1 Kasım Genel Seçimleri için verdikleri vaatleri değerlendirdi. Hiçyılmaz, "Asgari ücreti, AK Parti’nin bin 300 TL’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bin 400 TL’ye, Cumhuriyetçi Halk Partisi’nin ise bin 500 TL çıkarma vaadi verdi. Bu rakamların yeterli değildir. Çalışanların daha rahat bir ortamda yaşamalarını hedeflememiz gerekir. Bin 300 TL asgari ücret insanların geçinebilmesi için çok yüksek bir rakam değildir. Bin 300 TL uygulanmalıdır. Hatta eğer mümkünse bin 300 TL zaman içerisinde artırılmalıdır. Fakat bunu yaparken maliyetlerin yükselmesi konusu da göz ardı edilmemelidir. Rekabetçi ortamın sürdürülebilirliğini göz ardı etmemek gerekir. Bunları yaparken iş gücü maliyetleri üzerine konacak olan bu yüklerin firmaların, fabrikaların, iş adamlarının iş yapamaz hale gelmelerini önlemek bakımından da gayret göstermek gerekir" dedi.
Hiçyılmaz, "Prensip olarak çalışanların kendi yaşamlarını rahat bir ortamda idame ettirmeleri için gereken parayı almalarının da esas alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu bakımdan da her üç partinin uygulayacağız dedikleri o asgari ücret politikalarının yapılmasını gereken olduğunu düşünüyorum. Bunda da hesabı yaparken iyi yapmaları gerektiğini ne özel sektörün ne de devletin herhangi bir sıkıntıya girmemek adına bu hesapların iyi yapılması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı