« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiçbirinizden memnun değilim

Schuster dünkü idmanda esip gürledi, oyuncular şaşkına döndü.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’ın Alman hocası, özellikle orta saha oyuncularını hedef alarak, “Kapasitenizin altında oynuyorsunuz. Bundan sonra herkes görevini eksiksiz yapacak. Herkes mücadele edecek” dedi.

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Bernd Schuster, İstanbul BŞB ve Karabük maçlarındaki kayıpların ardından dünkü idmanda oyuncularına sert çıktı. Alman hoca, orta sahada oyuncularını etrafına topladı ve “Genelde konuşmayı sevmem. Özellikle iş yaptığım futbolcularla bu tür polemiğe girmekten hoşlanmam. Hepiniz işini iyi yapan oyuncular olduğunuz için bu takımın parçasısınız. Her ne kadar hakem hatası da olsa rakip kim olursa olsun sahaya çıktığınızda sizden beklediğim futbolu oynamalısınız. Hiçbirinizden memnun değilim” ifadelerini kullandı.

Bu kadar kötü olunmaz

Karabükspor maçındaki mücadeleden mutlu olmadığını bir kez daha oyuncularına söyleyen Schuster, “Kapasitenizin çok altında oynuyorsunuz. Benim oyuncularımın böylesi kötü bir performans göstermeye hakları olamaz” derken, orta sahada oynayan futbolcuları hedef aldı ve şunları söyledi:
“Maç bitene kadar koşacaksınız. Takımın omurgasındaki en önemli görevi sizler üstleniyorsunuz. Ofansif özellikleriniz kadar defansif yönünüzü de bundan sonraki maçlarda görmek istiyorum.  Kolay gol atıyoruz ama o kadar kolay da gol yiyoruz. Orta sahada top kaptırdığımızda, rakip hemen pozisyon yaratıyor. Bu yardımlaşma olmadığını gösterir. Artık herkes görevini eksiksiz yapacak ve mücadele edecek.”


Bunları da Beğenebilirsiniz