« Hürriyet.com.tr

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyor

Ahmet HAKAN
X


Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorERDEK
Bir zamanlar Vehbi Koç’un yaz tatillerini geçirdiği yerdi burası... Bir anda, sessiz sedasız demode yapılıverdi. O kadar demode kılındı ki... Bugün neredeyse retro bile olabilir. Haydi çocuklar, Erdek’e!

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorAKÇAY
Gençliğim buranın çay bahçelerinde geçmiştir. Denizi güzeldir, insanları temiz kalplidir, rüzgârı meltemdir... Çeşme neden moda da burası demode... Hâlâ anlayabilmiş değilim.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorALTINOLUK
Erbakan Hoca’nın yazlığına uğramak için çok sık gitmişimdir bu Türkiye’nin oksijeni en bol beldesine... Azıcık uykuyla sabahları dinç kalkılan bu tatil beldesinin demode olmasını hâlâ içime sindirebilmiş değilim.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorSAPANCA
Altından ırmaklar akan bahçelerle dolu bu güzelim tatil beldesine bugünlerde burun kıvırıyorlar. Burayı bırakıp da Bodrum’un trafiğine ve gürültüsüne akanları bir türlü anlamıyorum.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorBOZCAADA
Bir ara ben de bu güzelim adaya burun kıvırıp snopluk yapmıştım. Oysa öyle güzel, öyle candan, öyle sıcakkanlı, öyle misafirperver bir adadır ki... Burnu havada bin Yunan adasına değişmem kendisini.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorASSOS
Kime “Hadi Assos’a gidelim” desem... “Ya bırak o demode yeri, işin mi yok” cevabını alıyorum. “La ne etti size bu Assos” diye soruyorum, doğru dürüst bir cevap alamıyorum. Aristo’nun serazat dolaştığı bu yöreyi demode ilan edenleri filozoflar çarpsın.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyor

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorKAPADOKYA
Başka bir memlekette olsa uçaklara doluşup gider, orayı abat ederdik. Fakat bizim memlekette ya... Orta Anadolu’nun göbeğinde ya... İşte o yüzden pas vermiyoruz. Ya da şöyle söyleyeyim: Hak ettiği kadar pas vermiyoruz.

Hiçbiri demode olmayı hak etmedi, etmiyorAMASRA
İtalyan kasabalarına bin basan bir alımlı güzellik. Hele gece bir tepeden baksanız kendisine... Türkan Şoray aklınıza gelir. Bu güzelim kasabanın bir türlü popüler olamayışı nedendir acaba?

Kaynak: Ahmet HAKAN

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hem büyüleyici hem de ucuz sekiz ülke
Hafta sonu Hafta sonu
Hafta sonunun olmazsa olmazı: Adalar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sibirya'da her geçen gün büyüyen gizemli krater!
Yeme&İçmeYeme&İçme
Bayramlık Alaçatı tavsiyeleri