« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiçbir yere gitmiyorum

Bir ara görevi bırakacağı iddia edilen Aykut Kocaman’ın durumu netleşti. Genç teknik adam, yönetimle herhangi bir görüşme yapmamasına rağmen, Aziz Yıldırım ile arasındaki güven ilişkisinden dolayı takımın başında kalacak.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’de beklenen oldu ve ‘teknik direktör Aykut Kocaman’la yola devam’ kararı çıktı. Ligin devre arasında takımdan ayrılması gündemde olan ve istifa kararını son anda geri çeken Kocaman’ın sarı lacivertlilerle devam edeceği kesinleşti. Önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına başlayan Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nda tüm planlamayı Aykut Kocaman yapıyor. Başarılı teknik adam yönetimle herhangi bir görüşme yapmamasına rağmen, iki taraf arasındaki güven ilişkisi nedeniyle gelecek sezon da takımın başında kalacak.

Sözleşmesin ucu açık

Aykut Kocaman’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na geçtiğimiz sezon gönderilen sözleşmesinin ucu açık olduğu ve ilk kez bir teknik adamın mukavelesinin bu şekilde yapıldığı öğrenildi. Gönderilen sözleşmede bitiş tarihi olarak herhangi bir tarihin yazılmadığı, bunun da Aykut Kocaman ile kulüp başkanı Aziz Yıldırım arasındaki güven ilişkisinden kaynaklandığı belirtildi.

Ben de şaşırdım

Kocaman, dün Sivasspor maçından sonra düzenlediği basın toplantısında, görevi bırakacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine, “Ortada benden kaynaklı bir şey yoktu. Benim için de şaşırtıcıydı. Şampiyon olunduğunda, ne Aykut Kocaman’ın ne camiaların içinden çıkmış herhangi bir ismin, sağlık sorunu olmadığı sürece buradan çekilebilme şansı yok. Ancak takımımız şampiyonluğu yitirirse o zaman bunun için karar mercinin yönetim ve ben olarak iki taraflı olduğunu daha önce basınla yaptığım sohbet toplantılarında da belirtmiştim” dedi.

Futbolcu Aykut gibi konuştu:
Bizde ikincilerin pek önemi yok


AYNI takımda hem futbolcu hem teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk futbol adamı olarak tarihe geçen Aykut Kocaman, Sivasspor maçı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

1995-96 sezonunda Trabzon’da Fenerbahçe’yi şampiyon yapan golü attıktan sonra söylediği, “Kendi galibiyetimize seviniyorum ama Trabzonsporlu arkadaşlarım için üzülüyorum” sözleri hafızalardan silinmeyen Kocaman, Sivas’ta basın toplantısında da benzer biçimde konuştu.

“Trabzonspor muazzam bir yarışın ortağıydı. Ligin ikinci yarısında biz bu kadar büyük bir depar atarken Trabzonspor’un hala diretmesi gerçekten çok önemliydi. Ülkemizde ikincilerin pek önemi yok. Onlar açısından bakınca ne söylesek boş. Türkiye’de sadece şampiyonlar konuşuluyor” diyen Kocaman, şöyle devam etti:

“Tamamen kazanmak zorunda olduğumuz bir maçtı. Kazandık. Şimdi doya doya söyleyebiliriz; şampiyon olduk. Bütün Fenerbahçelilere kutlu olsun. Çok önemliydi bizim için. 4 yıl uzak kaldık. Liglerin son 10 yıldır en hakim takımı Fenerbahçe. Yanlış hatırlamıyorsam, Aragones dönemi dışındaki yıllarda hep şampiyonluğa ortak olmuş bir takım. 4 yıllık ara o nedenle uzun bir ara. Bir seneyi daha kaldırabilmek çok kolay olmayacaktı. Bunun da altından tabii ki kalkabilirdik ama çok kolay olmayacaktı. Çok önemli bir işi başardı futbolcularım. Onları canı gönülden kutluyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz