Ege Haberleri

  Hiçbir telefon bu kadar sevindirmedi

  Cavit YILDIRIM / YATAĞAN, (DHA)
  23.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Yatağan’a bağlı Hisarardı Köyü’nde, Mehmet Ali Kurt’un, evinde çıkan yangında içeride kaldığı iddiası ortalığı karıştırdı. İtfaiye cesedini ararken, Kurt’un Yatağan’da görüldüğü haberi yüreklere su serpti.

  MUĞLA Yatağan’a bağlı Hisarardı Köyü’nde, çiftçilikle uğraşan Mehmet Ali Kurt’a (50) ait tek katlı evde henüz belirlenemeyen nedenle önceki gün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı.
  Fatma-Mehmet Ali Kurt’un çiftinin 26 yaşındaki kızları Özlem, dışarı fırlayarak yardım istedi. Annesi Fatma Kurt’un (46) tarlada çalıştığını, babasının ise içerde kaldığını belirten Özlem Kurt, “Babamı kurtarın” diye feryat etti. Yangından haberdar olan Fatma Kurt da koşarak eve geldi. Bu sırada Yatağan Belediyesi, GELİ Müessese Müdürlüğü itfaiye ekipleri ile Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı arazözler alevlere müdahale etmeye başladı.
  ‘Evde uyuyordu’ dedi
  Fatma Kurt tarlaya gittiğinde eşinin uyuduğunu söyleyince ekipler zor anlar yaşadı. Bu sırada evin çatısı da kısmen çöktü. Anne-kızın feryatları yürekleri dağlarken, yangını kontrol altına alan ekipler içeride Mehmet Ali Kurt’un cesedini aradı ama bulamadı. Bu sırada ailenin yakınlarından biri Yatağan’daki akrabalarını telefonla arayarak durumu bildirdi. Telefondaki kişinin, Mehmet Ali Kurt’u Yatağan Garajı’nda gördüğünü ve konuştuğunu söylemesi üzerine herkes derin nefes aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı