GeriFutbol 'Hiçbir teknik adamın elinde sihirli değnek yok'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Hiçbir teknik adamın elinde sihirli değnek yok'

'Hiçbir teknik adamın elinde sihirli değnek yok'
refid:26081365 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, teknik adamların elinde sihirli değnek olmadığını belirterek, "Oyuncuların gayreti teknik adamları bir yere taşımıştır her zaman" dedi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Mandıralı, göreve geldikleri günden itibaren takıma bir ivme kazandırdıklarına inandığını belirterek, "Hem performans olarak, hem de göze hoş gelen futbol olarak güzel şeylere imza attığımızı düşünüyorum. Bunu da sağlayan oyunculardır. Bütün oyuncularımızın performansı, takımdaşlık ve futbol oynama ruhu birleştiği zamanlarda galibiyetlerle bunları ortaya koymaya çalıştık. En son Kasımpaşa maçındaki pozisyon zenginliğine rağmen gelmeyen galibiyet bizi üzüyor ama bunları çalışarak gidereceğiz. Bu takımın ve arkadaşlarımızın neler yapabileceğini, neler ile mücadele ettiklerini hepimiz biliyoruz. İçimizdeki futbol felsefesini oyuncularımıza aktarmak istiyoruz. Onlarda saha içerisinde bizim taleplerimize cevap vermeye çalışıyor" ifadesini kullandı.

"HİÇBİR TEKNİK ADAMIN ELİNDE SİHİRLİ DEĞNEK YOKTUR"
Mandıralı, ligde istedikleri konumda olmadıklarını da vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Arzu ettiğimiz yerde değiliz ama olmak için de çok uğraş veriyoruz. Hiçbir teknik adamın elinde sihirli değnek yoktur. Oyuncuların gayreti teknik adamları bir yere taşımıştır her zaman. Biz sevgimizi bilgimizi onlara aktarmaya çalışıyoruz. Onlardan da bunun karşılığını performans olarak bekliyoruz."

"MALOUDA MALOUDALIĞINI SAHADA GÖSTERECEK"
Fransız futbolcu Florent Malouda'ya yönelik eleştirilere de cevap veren Mandıralı, şunları söyledi:
"Malouda bizim için değerli ve marka olmuş bir oyuncudur. Çok önemli oyuncu olmak ve marka olmak farklı şeyleri beraberinde getirir. Malouda gibi oyuncuların idman ve saha performanslarının iyi olması ve gelecek nesillere katkı sağlaması lazım. Malouda'nın bize dönem dönem katlıları oldu. Ancak bir sakatlık yaşadı. Sakatlıktan dönüşte beklediğimiz performansı alamadık. Ama bu alamayacağız anlamına gelmez. Malouda, Maloudalığını sahada gösterecek, bizde ona görev vereceğiz. Hiçbir ön yargımız yok kendisine karşı. Çalışırsa, istediklerimizi yaparsa görev vermekten kaçınmayız."

"TRABZONSPOR'DA ÇALIŞMAK BENİ KORKUTMUYOR AKSİNE CESARETLENDİRİYOR"
Mandıralı, bir gazetecinin, "Sezon sonu için göreve devam etmek istiyor musunuz?" şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi:
"Takımda kalmak isterim. Trabzonspor çok önemli teknik adamlar yetiştirmiştir. Ben daha işin başındayım. 11 sene üzerine kulübe geldim. Bu yönetim zamanında geldim. Benimle çalışmak isterseler tüm yüreğimle burada olmak isterim. Sadece şu andaki geçiş sürecinde beraberiz. Bundan sonra ne olur bilmiyorum. Bana, 'kal' derseler kalırım. Ünlü teknik adamlardan sonra bende burada teknik adam olarak anılmak isterim. Şu andaki süreci konuşuyoruz ama yarına ne olacak bilmiyorum. Çünkü güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. Kendi futbol felsefem bana bunları söyletiyor. Gelecek süreçte ne olacak bilmiyorum. Trabzon'un en alt kademisinden bu durumlara geldim. Bana kimlik kazandıran Trabzonspor'da çalışmak, beni korkutmuyor aksine cesaretlendiriyor. Öyle güzel tepkiler var ki buna cevap vermek lazım."

"ÖNEMLİ OLAN OYUNCULARIMIZIN SAHADA BİZİM İSTEKLERİMİZE VERDİĞİ CEVAPTIR"
Mandıralı, takımın son dönemde ofansif olarak oynadığını da vurgulayarak, "Oyuncu kadromuz aynı. Oyuncularımızın görev yerlerini değiştirip farklı hamleler yapıyoruz. Ama önemli olan oyuncuların sahada bizim isteklerimize verdiği cevaptır. Ben Juventus maçı öncesi bilerek, 'Her maç dik oynayacağız' mesajı verdim. Her maç dik oynanmaz ama bir enerji yaymak lazımdı. Bunu düşünerek, dik oynayacağız mesajı verdim. Kasımpaşa maçında da benim anlayışıma göre oynadık. Gol bölgelerinde etkili olursak bizim felsefemiz yaygınlaşır" dedi.

"EKONOMİK OLARAK MALOUDA GİBİ OYUNCULARIN SORUN ÇIKARACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"
Mandıralı, bir gazetecinin, "Malouda parasını alamadığı gerekçesiyle sorun çıkardı. Bu diğer oyunculara da yansır mı?" şeklindeki sorusuna, "Ekonomik olarak Malouda gibi oyuncuların sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Onların böyle bir düşünce de olup bunu performans olarak sahaya yansıtmak istemesini düşünmek dahi istemem. Malouda bizle çalışacak, takımın bir parçası olacak bizde ona görev vereceğiz. Şu anda Malouda çalışıyor ama iyi giden bir şeyi bozmamak lazım. İsim olmanız iyi giden şeyleri değiştirmek anlamına gelmez. Malouda çalışmalı ve ekonomik olarak bir problemi varsa onu sahada değil yönetimle gidermesi lazım diye düşünüyorum" diye cevap verdi.

"LİG DEVAM EDERKEN YAPILAN İYİLEŞTİRMELER HİÇ TASVİP ETMEDİĞİM BİR ŞEYDİR"
Mandıralı, sezon içerisinde yapılan iyileştirmelere karşı çıktığını da ifade ederek, "Ben hep şuna inanırım; bir oyuncu kulübü ile anlaşır sezon içerisinde performans sergiler ona göre de anlaşmaya gider veya anlaşma sağlamak için yönetimle masaya oturur. Onun dışında konuşulan tüm parasal olaylar benim futbol anlayışıma göre yanlıştır. Hele maç oynanırken, lig devam ederken yapılan iyileştirmeler benim hiç tasvip etmediğim bir şeydir. Futbolcunun bir kez konuşma hakkı vardır, o da transfer zamanıdır. O zaman istediği parayı talep etsin. En iyi parayı alsın. Ama ondan sonra sussun ve çalışsın. Profesyonelliğe de bu yakışır" dedi.

"YABANCI OYUNCULARIN BİRÇOĞUNUN PERFORMANSLARINDAN MEMNUN DEĞİLİM"
Mandıralı, yabancı oyuncuların birçoğunun performansından memnun olmadığını da ifade ederek, "Yabancı oyuncuları sezon sonunda bırakalım diye bir şey söylemedim. Ancak performans olarak memnuniyetsizliğimiz var. Bunu düzeltecek olan kendileri. Oyuncularımız zaman zaman oynamadıkları için sızlanıyor. Ancak formayı hoca vermiyor, oyuncuların kendisi alacak. Onlarda çalışacak. Ama birçoğunun performanslarından memnun değilim" ifadesini kullandı. Mandıralı, transfer çalışmalarına ise göreve devam etmeleri durumunda bakabileceklerini söyledi.

"GÖREVİMİZE DEVAM EDERSEK FARKLI VE GÜÇLÜ BİR TRABZONSPOR OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"
Mandıralı, takımın Avrupa kupalarında çok iyi bir performans sergilediğini de vurgulayarak, "Eski ile yeniyi yan yana koyduğunuz zaman arada uçurum oluyor. Bu oyuncu kadrosunu biz oluşturmadık. Bu kadro Avrupa kupalarında müthiş bir performans sergileyerek başarılamayacak şeyi başardı. Dolayısıyla bu takımı ayağa kaldıracak olan oyuncu grubudur. Bizim kurmadığımız bir kadronun toplandığı bir grup. İyi oyuncuları bir araya getirmek kolay değil. Bu çok fazla maliyet isteyen bir durum. Trabzonspor yarışmacı bir takımdır. Zirveye oynayan bir takımdır. Biz görevimize devam edersek daha farklı ve güçlü bir Trabzonspor olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

"MAÇA SİZ HAZIRLIYORSUNUZ AMA ASİZ KONUŞAMIYORSUNUZ"
Mandıralı, Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ise üzüntü verici olduğunu ifade ederek, "Fenerbahçe ciddi ve önemli bir rakibimiz. Ekip olarak çok iyi hazırlandık. Belki çok farklı bir skor olabilirdi maç tamamlansaydı. Bizim elimizde olmayan nedenlerden maç iptal oldu. Bu camiamız adına üzücü bir durum" dedi. Mandıralı, pro-lisans almak için kursa katılmak istediğini de belirterek, şunları söyledi:
"Bir dönem çalışmadığım için lisans problemim var. Belki yakın bir zamanda bir kurs açılabilir. Bu eksiğimi gidermek istiyorum. Maça siz hazırlıyorsunuz, takımı, her şeyi siz biliyorsunuz. Herkes sizi dinlemek istiyor ama konuşamıyorsunuz. Biz de buna üzülüyoruz."

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle