"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hiçbir şeyden zevk almıyorum

Güzin Abla

<ı>Kadıköy'den Karamsar /

Güzin Abla, 20 yaşında bir genç kızım. Üç senedir konuştuğum bir erkek arkadaşım var. Gayet iyi anlaşıyoruz. Sorunum hiçbir şeyden zevk alamamak. Nedenini bilmiyorum. Sevgilimle gezmek, yaşamak bana hiç zevk vermiyor. Hiçbir şeyden zevk alamıyorum, birini görüyorum ondan hoşlandığımı düşünüyorum. Fakat konu cinsellik olunca hiçbir şey hissetmiyorum. Erkek arkadaşımla cinselliği paylaşmama rağmen, onunla ilişkiye pek girmiyoruz. Çünkü hiçbir şeyden zevk alamıyorum. İçimde hep bir boşluk var. Lütfen bana yardımcı olun, karamsarlıktan kurtaracak bir şeyler söyleyin.

Sevgili Kızım, seni bu duruma getiren çeşitli nedenler olmalı. Bir insan durup dururken, 20 yaş gibi gençliğinin en güzel çağında böyle bir karamsarlığa düşmüşse, bu ya ailesiyle yaşadığı bazı problemlerden ya çocukluğundan gelen bazı sorunlardan ya da bazı aşk, sevgi girişimlerinde aradığını bulamamaktan, hayal kırıklığına uğramış olmaktan meydana gelmiş bir bunalımdır. Şu anda beraber olduğun gençle aranın iyi olduğunu, ondan hoşlandığını söylüyorsun. Ancak cinsellik yaşamak istemediğini söylüyorsun. Daha önce bu konuda bir tecrüben mi oldu? Seni bu konuda kırdılar, üzdüler mi? Bütün bunları bilemediğim için, üstelik psikiyatrist olmadığım için, sana karamsarlığından kurtulman için öneride bulunamıyorum. Son zamanlarda bu tür mektuplar sık gelmeye başladı. Sanırım gençler yaşadıkları hayattan, ortamdan pek memnun değiller. Bir psikiyatriste başvurmanı öneriyorum. Uzmanın psikanaliz yöntemiyle, geçmişe dönüp, çocukluktan kaynaklandığını sandığım bu bunalımdan kurtulmana yardım edebileceğini umuyorum. Özel cevap veremediğimi defalarca yazmıştım. Kusura bakma güzel kızım.

X