Futbol "Hiçbir rakip bizden güçlü değil"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Hiçbir rakip bizden güçlü değil"

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz ay 4 yıllığına renklerine bağladığı deneyimli oyuncu Raul Meireles, hala başarıya aç olduğunu söylüyor ve futbolunun temellerini attığı Portekiz tutkusunun çok benzerini yaşadığını ifade ettiği Süper Lig'de takıma üst düzey katkı yapacağını dile getiriyor.

Fenerbahçe Dergisi'ndeki röportajdan derlenen spotlar şöyle:

Her zaman için takım oyununa önem veren, bireysellikten daima uzak durmaya çalışan, takım başarılarının ya da başarısızlıklarının herkes tarafından paylaşıldığının bilincinde olan ve bu bilinçte de her adımını ve o adımdaki başarı ya da başarısızlığın takımın parçası olduğunu düşünen bir insanım ve her zaman da böyle olacağım.

Porto, bana gerek bir oyuncu olarak, gerekse de bir insan olarak çok şey kattı. Orada çok büyük başarılara da imza attım. Porto ile Fenerbahçe'yi kıyasladığımda da benzer noktalar görüyorum. Bunlardan bir tanesi de; taraftarın ve takımı ayakta tutan kişilerin tutkusu ve kazanılan başarılarda yaşadıkları sevinç ile kaybedildiğindeki o üzüntü... Bu nedenle de kendimi Fenerbahçe'ye çok yakın hissediyorum.

Stadın atmosferi gerçekten yaşanarak hissediliyor. Bunu bana söylemişlerdi. Kadınların izlediği bir maç atmosferine ilk kez tanık oluyorum. Çok hoşuma gitti. Seyirci futbolun olmazsa olmazıdır ve futbol seyirci için vardır. Fenerbahçe taraftarına kendimi çok yakın hissediyorum. Onların tutkularının bir parçası olmak beni çok mutlu ediyor ve edecek.

Hocamıza da sizin vasıtanızla bana Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte oynama fırsatı verdiği için teşekkür etmek isterim.

Liverpool'a geldiğim zaman sadece bir yıl oynayacağımı düşünmemiştim ama bu bildiğiniz üzere futbol. O dönemde Chelsea'den daha iyi bir teklif geldi. Beni beğendiklerini söylediler ve antrenörün beni takımında istediğini ilettiler. Bu nedenle Liverpool'da kısa bir süre geçirdim ama iyi bir takıma geçtim. Chelsea'de de aynı şekilde, Fenerbahçe'den teklif geldi. Beni buradaki insanlar istediler ve ben de başarıya aç bir şekilde geldim.

Chelsea forması altında da Şampiyonlar Ligi Kupası kazandım. Sanırım en unutulmaz anım bu olsa gerek. Aynı şekilde Fenerbahçe forması altında da bu başarıları devam ettirmek istiyorum.

Şampiyonlar Ligi'nden elenmemiz ve yolumuza Avrupa Ligi'nde devam etmemiz, orada ve Süper Lig'de aldığımız beraberlikler şu an için Fenerbahçe'nin gücünü gösteren ölçüler değil bence. Fenerbahçe'nin kazanma hırsı ve motivasyonu çok yüksek. Zamanla takımın daha oturacağını da düşünüyorum. Sakatlıklar da yaşıyoruz. Buna rağmen kötü başlangıçlar yapıldığını düşünmüyorum. Avrupa Ligi'nde de Süper Lig'de hiçbir takım bizden güçlü değil, taraftar desteği sonuna kadar arkamızda. Fenerbahçe Dünya'da kendi ispat eden büyük bir kulüp. Türkiye'de ise her açıdan lider konumunda. Bu formanın ruhunda liderlik var... Dolayısıyla tüm kupalara talibiz.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle