Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hiçbir konserden önce bu kadar yememiştim

  Hürriyet Haber
  20.07.2007 - 08:50 | Son Güncelleme: 20.07.2007 - 08:56

  "Hello", "How Long" gibi unutulmaz şarkılarıyla hafızalara kazınan Lionel Richie, İstanbul Arena'da verdiği konser öncesi Basel'de Kelebek'e konuştu.

   

  Hiçbir konserden önce bu kadar yememiştim
  Lionel Richie, arkadaşımız Servet Yılmaz'ın sorularını yanıtladı. Almanya'nın Basel kasabasında yaklaşık 5 bin kişiye konser veren Lionel Richie sahne performansıyla adeta seyircileri büyüledi. İsviçre ve Fransa'ya sınır komşusu olan Basel'e sadece bu konser için dünyanın farklı yerlerinden gelen hayranları sanatçının tüm şarkılarını ezbere söyledi.

  - Türkiye'ye ilk defa geleceksiniz neler hissediyorsunuz?
  Gerçekten çok heyecan verici bir durum bu benim için. Hep İstanbul'u görmek istiyordum, orada beni ve müziğimi seven insanlarla buluşmak gerçekten de çok güzel bir duygu olacak.

  - İstanbullu hayranlarınızı nasıl bir konser bekliyor?
  Genelde bilinen şarkılarımdan oluşan bir repertuvar hazırladım. Biraz Commodores grubundayken yaptığım şarkılardan biraz 80'lerden... Birçok şarkı söylemeyi düşünüyorum. Hatta bu konserin karaoke tadında geçmesini istiyorum. Biz çalacağız ve seyirciler söyleyecek.

  - Buradaki (Almanya) konserde gördük ki seyircilerle çok güzel bir iletişiminiz var. Bunun bir sırrı var mı?
  Benim şarkılarımda evlenenler, aşık olanlar, boşananlar, küsüp tekrar barışanlar var. Şarkılardaki duygular bizi birbirimize bağlıyor aslında. Bu sayede iletişim kuruyoruz. Hayranlarımın bana eşlik etmeleri, aynı duyguları paylaşmaları çok etkileyici.

  - Türkiye'de büyük bir hayran kitleniz var ama şarkılarınız adınızın önüne geçmiş durumda. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  Bu durum gerçekten harika. Şarkılarım benim çocuklarım gibi. Çocuklarınız için en büyük dileğiniz sizden daha çok sevilip, beğenilmeleri olur. Tüm kariyerim boyunca yeni yerlerde konser verdiğimde hep aynı durum yaşandı. Herkes "İnanmıyorum, bu da Linoel Richie'nin şarkısıymış" deyip şok geçiriyor. Bu da, bir şarkıyı yaptıktan yıllar sonra bile insanların beni tanıyıp yeniden keşfetmelerini sağlıyor. Gerçekten çok güzel bir duygu.

  - Commodores sizin ilk kez albüm yaptığınız grup. Atlantis Records'tan çıkmıştı albümünüz. Ahmet Ertegün ile çalıştınız mı?
  Aslına bakarsanız hakkında konuşacak kadar uzun çalışamadım ama tüm müzik kariyerim boyunca onu tanıma fırsatım oldu ve Ahmet Ertegün'den çok fazla şey öğrendim. Gerçekten de müzik piyasasının babası gibiydi. Artık aramızda olmamasına çok üzüldüm.

  - Türkiye'ye geldiğinizde Ahmet Ertegün'ün mezarını ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz?
  Türkiye'de gezmek için pek fazla vaktim olmayabilir. Ayrıca onun gibi büyük insanları arkadaş ortamlarımızda anarak hatırlamak bana daha anlamlı geliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı