« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiç nefes alamadım

Galatasaray Teknik Direktörü, "Takım Skibbe zamanında iyi çalışmamış, ilk işim takımın kondisyonunu yükseltmek oldu. Bununla uğraşırken birçok oyuncunun sakat oluşu yüzünden kadro kuramadım" dedi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
ANKARASPOR beraberliği sonrası hedefteki adam haline gelen teknik direktör Bülent Korkmaz eleştirilere isyan etti. Galatasaray’ın şampiyonluk yarışından uzak kalması ile ’tartışılan’ isim olan Korkmaz, yöneticilere ve yakın çevresine dert yandı. Genç çalıştırıcının, sakatlık ve takımın Skibbe zamanında iyi çalıştırılmamasından dolayı bugünlere geldiğini belirttiği, "Takımın başına geçtim, ilk işim takımın kondisyonunu yükseltmek oldu. Bununla uğraşırken birçok oyuncunun sakat oluşu yüzünden de kadro kuramadım" dediği ifade edildi.

Şardan’dan destek

Sarı kırmızılı teknik adam, Kewell’ı stoperde oynatmak zorunda kaldığını hatırlatıp, "Savunmada, stoperde oynatacak futbolcum dahi kalmadı. Eğer bunlar yaşanmasa UEFA Kupası’nda da, ligde de iyi bir konumda olabilirdik. Yedek futbolcuların birçoğu hazırlık maçı bile oynamamış. F.Bahçe ile oynadığımız derbide yaşananlardan dolayı çok önemli 3 oyuncumu kaybettim. Üst üste gelen şanssızlıklar yüzünden neredeyse nefes bile alamadım" diyerek dert yandığı da öğrenildi.

Bu arada Galatasaray Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ise, "Ankaraspor maçında da iyi maç çıkardık. Bu takımda Kewell bile stoper olarak oynadı. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bülent Hoca ile devam ediyoruz, ona güveniyoruz. Bülent Hoca’dan bu kadar çabuk vazgeçmeyiz" ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz