ANKARA HABERLERİ

Hiç “Hoş” değil

Ender BAYKUŞ
11.08.2012 - 02:49Son Güncelleme :

Çankaya’ya bağlı Hoşdere Caddesi’nde başlayan asfaltma çalışmaları trafik çilesine dönüştü. Sürücüler zaman zaman kontak kapatırken yaşanan kaza ve kavgaların önüe geçilemedi.

Ender BAYKUŞ

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ekiplerinin Hoşdere Caddesi üzerinde başlattığı asfaltlama çalışmaları trafik sorununu da beraberinde getirdi. Yolun kenarına park eden araçlardan dolayı tek şeride inen yolda, trafik levhalarının yetersizliği cadde üzerinde seyreden araçların karşı karşıya gelmesine neden oldu.

Trafik arap saçı

Sürücülerin önce geçmek için sürekli kavga ettiğini belirten mahalle sakinlerinden Ali Kuyusuz, “Yol hakkı aşağı yönden gelen araçların. Fakat yukarıdan gelen araçlar da tabela eksikliğinden dolayı aynı yola giriyor. Bunun üzerine cadde kenarına sorumsuzca park edilen araçlar eklenince arap saçına dönen trafikte kavga kaçınılmaz oluyor” dedi.

Tabela eksik

Cadde üzerinde işyeri bulunan esnaf gün içinde 20’ye yakın irili ufaklı kaza gördüklerini belirterek, “Hoşdere Caddesi insanların işe gidip gelirken sık kullandığı bir güzergah. İşe yetişme telaşı olan sürücüler bir de trafiğin normalden daha fazla olduğunu görünce agresifleşiyor ve kavga yolunu seçerek durumu çözmeye çalışıyor. Gün içince 20’ye yakın kaza ve onlarca kavga görüyoruz. Aslında bunun suçlusu sürücüler değil tabela eksikliği. Yukarıdan gelen araçları bilgilendirmek için koyulan tabelayı bir görüyoruz bir görmüyoruz” dedi.

Hiç “Hoş” değil

Alternatif güzergah labirenti

Belediye yetkilileri ise tabelaların görünür şekilde ortaya konulduğunu ancak sürücülerin bu yüz metrelik kısmı kullanmada ısrarcı olduğunu söyledi. Yetkililer çalışmaların 10 gün kadar devam edeceğini belirterek sürücülerin alternatif güzergahları kullanmalarını istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hiç “Hoş” değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2012 tarihinde saat 02 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hiç “Hoş” değil haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı