Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiç de yumuşak konuşmayacak

Son günlerdeki kaos ortamından rahatsız olan Futbol Federasyonu Başkanı, kendileri ve hakemlerle ilgili yapılan eleştirilere sert yanıt verecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRK futbolunda kulüp başkanları ve yöneticiler, ortamı gerecek hareketlerde ve açıklamalarda bulunurken, Futbol Federasyonu da son günlerde oluşan kaos ortamından rahatsız. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, bu eylem ve söylemler karşısında sessizliğini bozacak. Perşembe günü Genel Sekreter Lütfi Arıboğan ile birlikte basın toplantısı düzenleyecek olan başkanın çok ağır konuşacağı ve suçlamalara sert cevaplar vereceği öğrenildi.
Kısa sürede ne değişti
 Özgener’in, kendilerini sert biçimde eleştiren kulüp yöneticilerine cevap olarak, “Daha 3 ay önce, ‘Hakemlerden çok memnunuz’ diyenler kendileri değil miydi. Bu kadar kısa sürede ne değişti. Ben 2-3 kulübün değil bütün kulüplerin başkanıyım. Mustafa Kamil Abitoğlu kötü yönetti, tamam. Ama MHK de gerekeni yapacaktır” demesi bekleniyor.
Gemi azıya aldılar
Mahmut Özgener’in yakın çevresine de “Çok öfkeliyim. Artık, gemi azıya aldılar. Bu işe ve etrafa çeki düzen vermemin zamanı geldi de geçiyor” sözleri ile yakındığı ifade edildi.

Arıboğan: Sistem kontrol altında

FUTBOL Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, son günlerde yaşanan olayları yakından takip ettiklerini söyledi. Hem saha içinde yaşanan olayları hem de saha dışında olanları ve oluşturmak istenen gündemi yakından takip ettiklerini belirten Lütfi Arıboğan, “Kimse merak etmesin. Sistem kontrol altında. Federasyon başkanımız Mahmut Özgener ile birlikte perşembe günü basın toplantısında bütün soruları cevaplayacağız” dedi.

5 ile 50 bin TL ceza alacaklardı

KULÜP Başkanları ve yöneticileri, yeni yasa yürürlüğe girmiş olsaydı gerçekleştirdikleri eylem ve söylemler nedeniyle 5 ile 50 bin TL arasında para cezasına çarptırılacaktı.

Fenerbahçe sessiz kalacak

F.BAHÇE yönetimi, son dönemde hakem hataları nedeniyle başlayan tartışmaların dışında kalma kararı aldı. Serdal Adalı’nın, “Biz de hakem odası mı basalım” sözleri üzerine gözler sarı lacivertlilere çevrilmişti. Ancak Fenerbahçeli yöneticiler ortamın daha da gerilmemesi ve takımın bu yüzden olumsuz etkilenmemesi için konuşmama kararı aldılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler