"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hiç bu kadar zorlanmadım, çünkü hiç kimseyi bu kadar sevmedim

Son çaremsin ablacığım; yazılarını hemen hemen 10 yıldan beri hiç kaçırmadan takip ederim.

Verdiğin akılları her zaman dikkate almışımdır.

Ben, 26 yaşında üniversiteyi bitirmiş, askerliğini yapmış hali vakti yerinde birisiyim. şu an hayatımda bir kız var ve çok iyi anlaşıyoruz. Kendisi de üniversiteyi bitirmiş ve çalışan birisi. Ancak birlikte aramızda bazı sorunlar var.

Biz hemen hemen 2 yıldır birlikteyiz ama işte ona göre henüz düzgün bir ilişkimiz yokmuş. Oysa ben onu çok seviyorum o da beni sevdiğini söylüyor, ki gerçekten seviyor inanıyorum. Yıllardır aynı çevrede yaşıyoruz. Daha önce de tanışıyorduk. Ancak ben askerden geldiğimde samimi olduk.

Benim askerlikten önce çok hareketli bir hayatım vardı ve her gün bir başka kızla beraberdim. Zamanla bu kızlardan sıkıldığım için, hepsinden vazgeçtim. Artık düzgün bir hayata başlamak istiyordum. Bu nedenle hayatımda sadece bu kız arkadaşımla olmak istedim.

Birbirimize karşı çok dürüstüz, ona seninle ileride evliliği düşünüyorum dedim. O ise “Ben henüz böyle bir şey düşünemem” dedi. Tabi şaşırsam da belli etmedim ve ona “seni beklerim” gibilerden bir şeyler söyledim. Onu mutlu etmeye çalışıyorum. Ama hissediyorum ki, beni hep kuşkuyla izliyor. Çünkü eski hayatımı iyi biliyor.

Ben hiç bu kadar zorlanmadım, çünkü hiç kimseyi bu kadar sevemedim... Ne yapmam gerekiyor ablacığım bana akıl ver.  
RUMUZ: SABIRSIZ

Sevgili oğlum, işte bak görüyor musun, askerden önce yaptığın uçarılık nasıl dönüp gelmiş şimdi seni huzursuz ediyor. Sen eminim, birçok kızın kalbini kırmış, onları incitmişsin. şimdi de bir başka kız çıkmış, senin yüreğini incitiyor.

Üstelik böyle bir duruma alışık da olmadığın için isyanlardasın.

Elbette bu genç kız senin eski çapkınlık öykülerini duymuştur ve sana güvenmiyordur. Bu durumu ağırdan alması bunun bir göstergesi. Ancak düşünüyorum da böyle senin gibi gençliğinde aşırı çapkınlık yapan erkekler, bir süre sonra bütün bunların ne kadar boş olduğunun bilincine varıp, evlendiği kadına dört elle sarılırlar. Umarım sen de böyle olacaksın. Ama biraz sabırlı ol. Onun bir an önce güvenini kazanmaya bak...

X