Gündem Haberleri

  Hiç böyle düşüncem olmadı

  Turan YILMAZ/ANKARA
  28.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gül, 4’ü kadın, 6’sı erkek olan genç konuklarını, “Çalışarak geldim çocuklar, merak ettiklerinizi cevaplayacağım” diye karşıladı. Gül, Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Çağdaş Yıldız’ın (26), “Görev sürenizin sonunda yurtdışında önemli bir görev düşünceniz var mı, Genel Sekreteri olsanız BM’ye nasıl bir işlevsellik ve vizyon katarsınız?” sorusu üzerine, geçmişte uluslararası bazı kuruluşlarda görev yaptığını anımsattı. Şu anda da sivil ve asker birçok görevlinin önemli uluslararası kurumlarda görev yaptığına dikkat çeken Gül, kendisiyle ilgili, “Şu ana kadar hiç böyle bir düşüncem olmadı” dedi.

  Gül, dershanelerin çokluğuyla ilgili bir soruya, “eğitim sistemi içindeki çarpıklıktan kaynaklanıyor” değerlendirmesi yaptı, “Ancak 4 bin 500 olan dershane sayısı 4 binin altına indi. Bu sevindirici bir gelişme” dedi.

  Gül’e, “Cumhurbaşkanına sorun” uygulaması kapsamında 14 bin soru yöneltildi. Bu sorulardan oylamaya açılan 220’si için 2 milyon kişi de oy kullandı. En çok oyu alan 10 sorunun sahibi de dün Çankaya Köşkü’nde Gül ile bir araya geldi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı