Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hiç bir kaleci bilerek gol yemez

Sadri Şener’in eleştirdiği Volkan Babacan’a meslektaşları destek verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE karşısında yediği iki hatalı gol sonrası özellikle Trabzonspor Başkanı Sadri Şener tarafından “Muazzam bir kaleci. Eski takımına karşı kasten hatalı pas verdi ve gol geldi” diye eleştirilen Kayserispor file bekçisi Volkan Babacan’ın karşılaştığı durumu meslektaşlarına ve eski kalecilere sorduk.

“Volkan Babacan’a yöneltilen eleştiriler haksız mı, yoksa Sadri Şener doğru mu söylüyor?” sorusunu yönelttiğimiz isimlerin çoğu Kayserisporlu meslektaşına destek verirken, sadece Milli Takım ve G.Saray’ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş aykırı görüş bildirdi...

· Hayrettin DEMİRBAŞ (G.Saray’ın eski kalecisi): F.Bahçe’den gitmişsen daha dikkatli olacaksın

Sadri Şener’in açıklamalarının bir kısmına katılıyorum. Sen, Fenerbahçe’den kiralık olarak Kayseri’ye gitmişsin. O zaman elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Çünkü sonuçta tüm gözler senin üzerinde olacak. Daha takım nefes almadan 1. dakikada yediği gol tartışmalı. Riske girmeyeceksin ve o topu ileriye vuracaksın. Bu sefer şaibeye yol açarsın. Bir kalecinin o şekilde gol yememesi lazım.

Ömer ÇATKIÇ (Antalyaspor): Eleştiriler yanlış

Bir kaleci, bilerek gol yemez. Her kaleci gol yememek için sahaya çıkar. Volkan Babacan, Fenerbahçe’den kiralık gittiği için bu tarz söylemler çıktı. Bir kaleci, kiralık bile olsa kendisini göstermek için çaba sarfeder. Eleştirilere katılmıyorum.

Nurettin YILDIZ (A2 Milli Takım Antrenörü): Bunları haketmedi

Volkan Babacan’a yapılanlar ve söylenenler çok ayıp. Hiç bir futbolcu ekmek yediği kulübe ihanet etmez. Herkes hata yapabilir. A2 Milli Takım’da onun sakat sakat oynadığına şahidim. Volkan, kendisi için söylenenleri ve yazılanları hiç haketmedi.

Yavuz ŞİMŞEK (F.Bahçe’nin eski kalecisi): Gençleri bitirmeyelim

BÖYLE yakıştırma olmaz. Souleymanou sakat olmasaydı zaten Volkan Babacan oynamayacaktı. Gelecek vaadeden gençleri böyle yerden yere vurmak kabul edilir bir davranış değil. Volkan Babacan benim yetiştirdiğim bir kaleci ve ahlaklı bir çocuk.

İlker AVCIBAY (Manisaspor): Şener konuşmamalıydı

Futbolda kaleci hata yaptığında gol olur. Ben Süper Lig’de oynayan hiç bir kalecinin maç satabileceğine inanmıyorum. Volkan hatalı gol yemiş olabilir. Hepimiz yedik, yiyeceğiz. Başka bir takımın başkanının bu konuda polemik yapmasını etik bulmuyorum.

Maksadını aşmış cümleler

KAYSERİ yönetimi, Sadri Şener’in, Volkan Babacan hakkındaki sözleri için resmi sitesinden, “Maksadını aşmış cümleler. Şener’in açıklamaları dilini ve duygularını kontrolde güçlük çeken bir başkanın gafıdır” denildi.

Trabzon’dan jet cevap

TRABZON, Kayserispor’a dün siteden karşılık verdi. Açıklamada şöyle denildi: “Başkanımızın etik yaklaşımını eleştirmek kimsenin üzerine vazife olmadığı gibi haddi de değildir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz