« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hezimet çıldırttı

Trabzonspor taraftarları 84. dakikada olay çıkardı. Tribünlerdeki çocuklar korku dolu dakikalar yaşadı. Taraftarlar maç sonrasında da sokaklarda polisle çatıştı.

Bünyamin AYGÜN
SON GÜNCELLEME
ANONS YAPTIRDI

Trabzonsporlu taraftarlar, karşılaşmanın 84. dakikasında takımlarının 5-0 yenik duruma düşmesinden sonra olay çıkardı. Olaylar, taraftarların hakem aleyhine gösteri yapmasıyla başladı. Hakem Serdar Tatlı, ağır gösteriler üzerine Avni Aker Stadı'nın hoparlöründen anons yaptırdı. Bir Trabzonspor taraftarı da sahaya atladı.

ATEŞE VERDİLER

Polis tarafından engellenen taraftar, gözaltına alındı. Taraftarlar tribünlerden söktükleri koltuklar sahaya fırlatmaya başladı. Koltukları ateşe verdi. Küçük taraftarların gözleri önünde gelişen olaylar devam edince, hakem Tatlı, 2. anonsu yaptırdı ve hakem odasına gitti. Ardından da kaptanlar Hami ve Tayfur'u çağırdı.

KARARI AÇIKLADI

Hakem Tatlı, bu görüşmeden sonra, güvenliğin sağlanamayacağını belirterek görevlilere maçı tatil ettiğini bildirdi. Trabzonsporlu taraftarlar stattan çıktıktan sonra da sokaklarda polisle çatıştı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Beşiktaş stadı polis otobüsüyle, hakemler de eskort eşliğinde ambulansla terk etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.