« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Heykeli dikilecek adam Terim’dir

Alex’in heykelinin dikilmesiyle başlayan efsane tartışmasına değinen Aysal, “G.Saray’da heykeli dikilecek adam Fatih Terim’dir. Gönlümdeki ikinci efsane de Hakan Şükür’dür” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal yine çarpıcı açıklamalar yaptı. Aysal, “Galatasaray’ı kimse eline geçirmek istemez, geçiremez de. Biz her yönden o kadar sıkıntıların altındayız ki, en kötü niyetli yönetim dahi gelse böyle bir şeye imkanı olmaz” dedi.

Fenerbahçe kaptanı Alex’in heykelinin dikilmesiyle başlayan efsane tartışmasına da değinen Aysal, “Galatasaray’da heykeli dikilecek adam Fatih Terim’dir. Gönlümdeki ikinci efsane de Hakan Şükür. Ona müzemizde özel yer ayıracağız” derken şöyle devam etti:

- Galatasaray’a hiç kimse art niyetli olarak gelmez. Benden evvelki başkanların Galatasaray’a hizmet etme şevki ve aşkıyla geldiğine inanıyorum.

- Galatasaray’ı kimse eline geçirmek istemez, geçiremez de. Biz her yönden o kadar sıkıntıların altındayız ki, en kötü niyetli yönetim dahi gelse böyle bir şeye imkanı olmaz.

- Derdimiz, kazasız belasız 2014 yılına gitmek. UEFA’nın kriterlerine uygun olarak, taraftarlarımızı da üzmeden, başarılı bir takım yaratıp, bu kötü dönemi geçmek arzusundayız.

- Sporda rekabet bambaşka boyutlara ulaştı. Bugün büyük kulüplere düşen görev, dostluğu tekrar pekiştirmek. Maçları, yarışmaları beraber seyretme zevkinin tekrar yaratılması gerekiyor.

Elenirsek hayal kırıklığına uğramam

- Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkamazsak, hayal kırıklığına uğramam.
- Uzun yıllar sonra Devler Ligi’ndeyiz. Gruptan çıkacağımıza inanıyorum.
- Eksikliklerimizi tamamlayıp, gelecek sene daha iyisini yapacağız.
- Galatasaray, Avrupa’daki başarı geleneğini devam ettirmek zorundayız.
- Türkiye’de kendi aramızda yarışıyoruz, ama dünyaya entegre olma zamanı.


Bunları da Beğenebilirsiniz